Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes hollnanot tanulnom...

Érdemes hollnanot tanulnom angol mellett?

Figyelt kérdés

ELTE BTK anglisztika szakon vagyok első éves hallgató, tehát az angolt emelt szinten beszélem, nyelvvizsgám is van, de nyilván a képzés végére fogom maximálisan elsajátítani. Az a kérdésem, hogy az angol mellet második évtől megéri hollandot tanulnom, lehet a későbbiekben kezdeni vele valamit? Mert az angol egymagában nyilván nem elegendő.


A válaszokat köszönöm.



2014. okt. 28. 17:00
 1/2 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a holland hasonlít a németre, viszont német nyelvtudásom nem túl meggyőző (nincs).
2014. okt. 28. 17:03
 2/2 anonim ***** válasza:

Persze, hogy érdemes. Nem tudom, mi a célod a szakkal - fordító, tolmács szeretnél lenni? Vagy más? Ezt tudom elképzelni, esetleg ügyfélszolgálaton valami munkát...

De mindkét esetben áll, hogy az angol önmagában kevés, legalább még egy nyelv kéne. Bár jobb lenne még egy világnyelv és egy kis nyelv. De vesztenivalód nincs a hollanddal, bár ha tanultál ezelőtt németet, akkor lehet, hogy jobban megérné azt felfejleszteni.

De bármilyen nyelvvel csak nyerhetsz.

2014. okt. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!