Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejezhető ki szépen,...

Hogyan fejezhető ki szépen, vizsgán megfelelően magyarul? ". make your mouth water"

Figyelt kérdés

2014. okt. 29. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Nedvesítsd meg a szád vízzel.
2014. okt. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vizezd be a szád
2014. okt. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 chtt ***** válasza:

A "make one's mouth water" nem azt jelenti véletlenül, hogy összefut a szájában a nyál?

Van valami szövegkörnyezet?

2014. okt. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen 3., azt jelenti, viszont nekem furcsán hangzik úgy fordítani, hogy "összefut a nyál a szádban". Ha annyit mondok, hogy "megkívánod", az úgy elég?
2014. okt. 30. 08:54
 5/9 chtt ***** válasza:
Végül is elég (szövegkörnyezettel könnyebb lenne eldönteni), csak hát így szegényedik szép nyelvünk... de mindenképp úgy írd, ahogy Néked fekszik, mert csak az számít. Sok sikert a vizsgához! :)
2014. okt. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kerdezo!

"Nagyon megkivanni valamit" jo lesz.

2014. okt. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 chtt ***** válasza:
Ja, ja, s mivel nincs elég piros pacsim, a sok siker mellé szívből kívánom, nehogy olyan szakbarbárt fogj ki vizsgáztatónak, mint én, mert én pl. vonnék le pontot, amiért nem az ideillő kifejezést használod. Reméljük, hogy a vizsgáztatóknak szintén furán hangzik majd az én időmben még teljesen mindennapos kifejezés. :)
2014. okt. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Osztályozó vizsga lesz jövő évi anyagból, ofő az angol tanárom, csak nem köt bele... :)
2014. nov. 11. 16:13
 9/9 chtt ***** válasza:
Good luck! I'll keep my fingers crossed! :)
2014. nov. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!