Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelven tanuljak?

Milyen nyelven tanuljak?

Figyelt kérdés

Sokféle opció van, meg indokból is akad.


- német: hát ez lenne a leglogikusabb döntés, tekintve, hogy orvosira járok, szóval végzés után mehetnék kifele/de egyébként több dolog is van dojcslandban, ami engem vonz, pl hogy a goth szubkultúrának és a bdsm-nek is ott van jelenleg a legnagyobb hagyománya és központja


- francia: gimiben tanultam, töccik, szekszuális, még akár arrafele is vethet az élet, romantikus szívfelemet megdobogtatja, semmiről sem szóló művészfilmek <3


- olasz: ha elképzelem, hogy tudok olaszul, valahogy mindig egy újkori alkimistának érzem magam. Ne vessetek meg. Magam sem tudom miért. :D


- finn: régi keletű szerelem fűz hozzá, de szinte lehetetlen megfizethető árú tanfolyamot találni. Valahogy mégis vonz. Ha nem most, talán később...


- lengyel: ez új, először nem tetszett, aztán valahogy mégis, lengyelül találtam a legtöbb zenét, ami tetszett /már az angol és német zenéket leszámítva, franciául pl. szinte alig van rock vagy bármi keményebb, nekem tök sokat számít ez egy nyelvnél/ meg maybe erasmussal kijuthatnék ide, egy ilyen kiruccanást még elviselne a családi kassza. meg valamiért úgy érzem, hogy a lengyelek mentalitása nagyban hasonlít a miénkére.


igazából fogalmam sincs, minek írom ki, szerintem jobban járok, ha beledobom az összeset egy kalapba, és húzok:D valahogy úgy érzem, bármelyiket kezdem el, bánni fogom a többit...

first world problems, ya.



2014. okt. 29. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen olyan nyelvet tanulj, ami tetszik, amit élvezetből tanulsz és nem muszájból mert úgy fogom megragadni.

Én itthon tanulok franciául, suliban meg 6 évet tanultam németet, mégis úgy érzem hogy lassan többet fogok tudni a franciából, mert szeretem tanulni. :)


Egyébként én is sok nyelvet szeretnék tudni, de ne bánd a többit! Csak azt kell eldöntened, hogy melyikkel kezd. Semmi sem szab gátat majd, hogy minél többet megtanulj, ha akarsz. :)

2014. okt. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

előző vagyok, * úgy fog

nagy hévvel írtam :D

2014. okt. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Olyan nyelvet válassz, amelyiket a legnagyobb valószínűséggel tudod majd külföldön gyakorolni fél-egy évig. A lengyel az erasmus miatt nagyon jó ötlet, legalább egy szláv nyelvet szerintem minden magyarnak ismernie kellene, körül vagyunk véve velük :)

De az valószínű hogy az angol-németet nem tudod megkerülni az életben, ez a két nyelv alap a mai világban.

2014. okt. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hányadéves vagy?

Nem tanultok angolt?

2014. okt. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Angolból már van felsőfokúm. Igaz, hogy megkopott a tudásom, mivel az egyetemen nincs nyelvoktatás, ill szaknyelv van, de azzal sokra nem megyek... Próbálom azért szinten tartani, szerintem a beszédem visszafejlődött olyan középfokra, de az értésem azért megmaradt.


Másodéves vagyok egyébként. Szóval majd jövőre kezdeném, most leköt a három szigorlati tárgy...

2014. okt. 30. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!