Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hi, január végén megyünk...

Hi, január végén megyünk Franciaországba, szeretnék addig megtanulni valamicskét, elég csak annyi, hogy kaját tudjak venni, meg az alap. Tudnátok valami jó könyvet ajánlani erre?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a franciák szívesebben vesznek, ha pár kifejezést tudsz étteremben, boltban stb. Ezért szeretnék, nyilván ennyi idő alatt nem jutok el valami extra szintre, de azért jó lenne valami :) Köszi a válaszokat! :)

2014. okt. 30. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!


Talán ez jó lesz, bár nem tudom abban az útikönyvben van-e az, hogy hogyan kell kiejteni a francia szavakat, mondatokat.


[link]


Inkább úgy kéne segítséget kérned, bizonyos helyzetekben hogyan tudjad mondani az adott, kérést, kérdést.


Írd ki magyarul azokat a mondatokat amiket használni szeretnél, esetleg lesz aki segíteni fog neked.

Sok sikert a tanuláshoz!

2014. nov. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Úgy lenne tényleg jobb, ahogy az első válaszoló írta.

Én nem tudok Neked ilyen zsebkönyvet ajánlani - bár tudom, hogy létezik vagy létezett -, a konkrét kérdéseket viszont le tudom fordítani.

A válaszokat aztán kinyomtathatod, megtanulhatod, és adott esetben Franciaországban is használhatod.

2014. nov. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
KÖÖÖSZIII a válaszokat, vettem, és vettem még egy ilyen Kompakt uti szótárt is : )
2014. nov. 15. 10:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Kompakt uti szótár" és ebben le van írva, hogyan kell kiejteni az adott kérdést, kérést?

Ha igen, akkor tájékoztatnál mi a címe az útikönyvnek.

Előre is köszike.:)

2014. nov. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia utolsó!


Kompakt Útiszótár Francia

Maxim kiadó, Szeged

ISBN: 978 963 9489 08 0


A könyv első oldalán az ajánlóban:

Minden fejezet az adott beszédhelyzetben leggyakrabban használt szavakat és kifejezéseket tartalmazza. A nemzetközi fonetikai jelölés a helyes kiejtést, egy-egy szó megtalálását mindkét nyelven regiszteres szótárak segítik.


Nos, gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy elején vannak a szavak, aztán tematikusan egész mondatok, magyar/francia/fonetikai kiejtés.

Nekem tetszik : ) de ha a fonetikus jelek olvasása nehézséget okoz, akkor nem ajánlom :/ Ára ilyen 5 euró volt, az kb. olyan 1500 forint lehet.


Remélem, segítettem, szép napot! :)

2014. nov. 18. 13:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon szépen köszönöm az infot;)

2014. nov. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szívesen :)
2014. nov. 20. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!