Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik spanyol könyvet ajánljá...

Melyik spanyol könyvet ajánljátok?

Figyelt kérdés
Megnéztem a PONS kezdő könyvét (PDF és a régi verziót(Valaki tudja mi a külömbség a régi és új között?)) és a Colores-t is megnéztem. Nemtudom melyik lenne jó, teljesen alapokról indulnék. A barátnőm spanyol (anyanyelvű) szóval igy nincsen baj a kiejtéssel gyakorlással stb. de kéne egy könyv amivel egyszerűen lehetne tanulni. Kinek melyik jött be? És miért? Ja és melyik könyv melyik igeidőket tanítsa meg?

2014. okt. 30. 19:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Nekem az Espanol sin fronteras bevált anno.
2014. okt. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
Hozzáteszem, neked elsősorban magyar nyelvtankönyv kellene, ha olyanokat írsz, hogy "tanítsa meg"... pff...
2014. okt. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jó elírtam. Lapozzunk...
2014. okt. 30. 19:41
 4/11 anonim ***** válasza:

Függ attól, hogy elsősorban a nyelvvizsga/érettségi a cél, vagy az, hogy ténylegesen beszélni tudj. (?)

0-ról kezdő szinthez ajánlom a Colorest -kezdőknek nagyon jó, bármit is szeretnél, ráadásul rengeteg magyar segítség is van benne. Ahhoz pedig, hogy leellenőrizd a tudásod (ha ezt igényled), a Correcto-t.

2014. okt. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ténylegesen is akarom beszèlni a nyelvet és nyelvvizsgàt is tennék. Nagyon nem tudom milyen könyv kellene PONS vagy Colores, de az biztos hogy rendelni fogok a PONS-tól szótárat, szókártyát, nyelvtani táblázatot és egy nyelvtanos könyvet, de kéne egy konyv amiből lehet tanulni és gyakorolni.
2014. okt. 31. 09:30
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha teljesen 0-ról indulsz, és később vizsga is a célok között van, akkor a Colores 1. része, utána jobban jársz, ha átállsz a Gente vagy a Ven sorozatra. Nincs bennük magyar nyelvű magyarázat, de sokkal erősebb szókinccsel rendelkeznek. A Correcto, mint mondtam inkább munkafüzet jellegű, de egy erős alapfokig a legjobb választás- sajnos a kötőmód már nincs benne. A PONS-ot annyira nem ismerem, de pozitív visszajelzéseket mondtak ismerősök, emellett nézz sok spanyol filmet (tévedésből se hollywoodi filmeket spanyol szinkronnal, eredeti spanyol filmeket), és gyakorolj sokat a barátnőddel! Sok sikert és kitartást! :)
2014. okt. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: miért nem jó az amcsi film spanyol szinkronnal?
2014. okt. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

Ekkora butaságot. A spanyol szinkron pont ugyanolyan jó, mint az eredeti spanyol nyelvű film. Én is filmekkel tanulom a spanyol nyelvet, és tökéletesen mindegy, hogy szinkron, vagy nem.


Inkább (az elején) az számíthat, hogy dél-amerikai kiejtéssel van-e, vagy spanyolországival. Tehát, hogy espanol latino vagy castellano - ahogy ők nevezik. De a szélsőségesen fura kiejtésektől eltekintve, rövid idő után ez sem okoz semmiféle gondot.

2014. okt. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is így gondolom, mint az utolsó, ezért csodálkoztam.
2014. okt. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
És a Colores-sel melyik igeidőket tanítja meg? Köszi! :)
2014. okt. 31. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!