Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy nemet b2-es nyelvvizsganak...

Egy nemet b2-es nyelvvizsganak van meghatarozott nyelvtani követelmenye?

Figyelt kérdés
Telc nemet nyelvvizsgarol lenne szo,sajnos egyedul kell keszulnöm,raadasul kulföldön vagyok,igy magyar nyelvu könyvek sem allnak a rendelkezesemre. Tudna valaki segiteni?

#nyelvvizsga #TELC #B2 #nyelvtani követelmeny
2014. nov. 3. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a legnagyobb alapkövetelmény az a Passiv (Zustandspassiv is és Vorgangspassiv is egyszerre), és azt minden igeidőben, esetben és szórendben tudni kell használni szóval tudd azt is, hogy milyen nyelvtan van ebben: "Wenn ich genug Zeit gehabt hätte, hätte der Hund gewascht werden können" (Ha elég időm lett volna, a kutya meg lehetett volna fürdetve) és ebben: "Ich habe in der Zeitung gelesen, dass das Gebäude der Schule hätte aufgebaut werden können" (olvastam az újságban, hogy az iskola épülete felépülhetett volna). Ezek összetett szerkezetek (van benne Passiv, feltételes mód, múltidő, KATI-szórend), de ha ezekkel megbirkózol és csuklóból jön már egy-egy ilyen mondat, akkor a nyelvtani összetételek nem fognak megijeszteni nyelvvizsgán. Ismerd még a speciális szavakat (pl. laut = hangos, de "laut + G" = vki/vmi szerint, szóval "laut dieser Umfrage hätte die Anzahl der Arbeitsplätze gehoben werden sollen" - Ezen véleménykutatás szerint meg kellett volna nőnie a munkahelyek számának"). Ha az ilyen és ehhez hasonló szavakat ismered, és az ilyen "szépen" összetett passiv-os múltidős feltételes módos istenveréseket is megérted, akkor nincs mitől félned :) Szerintem ez a nyelvtani követelménye (persze ez csak a csúcsa, ehhez tudni kell minden rendhagyó igét, az összes kötőszó szórendi vonzatát, a kivételeket, mind a négy esetet (N, A, D, G), és természetesen a melléknévragozást oda-vissza!!!)
2014. nov. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
(felszólítómódot, feltételes módot kihagytam, meg persze a "wenn ich doch nur..."-os óhajtó szerkezetet)
2014. nov. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. nov. 4. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!