Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan írnátok át ezt az...

Hogyan írnátok át ezt az angol mondatot?

Figyelt kérdés

'Undo the carriage!' Ennek a mondatnak kéne a jelentését megfogalmazni angolul, lehetőleg röviden.


Illetve még valami. Van egy betűrejtvény, amivel nem boldogulok. 'shersan' Ebből kéne egy lovakkal kapcsolatos szót alkotni. Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm. :)



2014. nov. 4. 21:23
1 2
 1/13 chtt ***** válasza:
a szó a harness lesz - befog, felkantároz, ill. hám
2014. nov. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 mindenmásnévfoglalt válasza:

Szövegkörnyezettől függően szerintem "Cancel the transportation of the supply/shipment!" vagy "Unpack the supply/shipment!" is lehet.


Harness-hám

2014. nov. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"shersan"


harness - hám

2014. nov. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A mondat ezekkel a volt egyben:' Let the black horse out! Undo the carriage! Cut the harness!'
2014. nov. 4. 21:59
 5/13 chtt ***** válasza:

Igen, a Fekete szépségből... Itt még a képet is megnézhetitek, hátha másnak támad ötlete:

[link]

2014. nov. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 mindenmásnévfoglalt válasza:
Na az behatárolja kicsit. Nem tudok 100%-os megoldást mondani, de talán a "Cut the cart/wagon loose!" közel van hozzá, ahogy értem a lényeg az, hogy a ló be van kötve a kocsi elé, és el kell engedni, amihez le kell csatlakoztatni a járműről.
2014. nov. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen ez lenne a lényege, csak nem tudtam hogyan magyarázzam meg
2014. nov. 4. 22:12
 8/13 chtt ***** válasza:
Ez a "cut the cart loose" na'on jó. (Nekem mér' nem jutnak ilyenek eszembe?:)))
2014. nov. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 mindenmásnévfoglalt válasza:
Megint én. A kép illetve kis átgondolás után azt hiszem a "Disengage him from the wagon!" pontosabb kicsit.
2014. nov. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 chtt ***** válasza:
De az mán a lóra vonatkozik nem (him)? A kérdező meg a kocsira kérte a megoldást -- (hijjába no, nagyon tecccik nekem az a "loose":)
2014. nov. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!