Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kell köszönni angol...

Hogy kell köszönni angol nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés
2014. nov. 5. 23:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Good morning
2014. nov. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
A reggel / délelőtt mész, akkor Good Morning, ha délután, akkor Good Afternoon. De hogy akarsz nyelvvizsgára menni, ha a köszönéssel is gondok vannak? :/
2014. nov. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Úgy, ahogy az írásbelit megcsináltam, egyedül. Soha nem tanultam iskolában/tanárral, 8 hónap alatt írtam egy 77%os közepet origón. Sok dvd-t átvettem a felkészülés során, de sajnos arra nem tért ki sem könyv, sem dvd, hogy hány óráig köszönnek az angolok jóreggelttel. Egy próbát megér.
2014. nov. 6. 00:03
 4/15 anonim ***** válasza:

És a kiejtés hogy fog menni, ha sosem gyakoroltál szóban?


Amúgy ez nem angol-nemangol kérdés, mindenhol így van. Mi is jó reggeltel köszönünk 12.00 -ig, onnantól jónapot, majd sötétedés után jóestét. Ez náluk sincs másképp.

2014. nov. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Sok hanganyagot átvettem, fonetikát ismerem.

"Hello" nem jó? :D

Elköszönésre miket fogadnak el?

2014. nov. 6. 09:44
 6/15 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy hallgatod, nem fogsz tudni beszélni rendesen.


De ha szerinted a "hello" jó, meg az elköszönésre nem tudod mit kell mondani, akkor tényleg ne menj nyelvvizsgázni... nem cseszegetés, hanem éppen most spórolnék meg neked 30.000 forintot. Úgysem hallgatsz rám, de ne csodálkozz, ha megbuktál, mert én szóltam.

2014. nov. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hol 30000 egy A típusú nyelvvizsga? A kiejtéssel kapcsolatban írtam a DVD-t. Valóban nem fogok, mivel már jelentkeztem, decemberben vár a hóhér.
2014. nov. 6. 17:54
 8/15 A kérdező kommentje:
Még egy észrevétel-amivel szeretném lezárni a vitát- én itt Pesten még soha nem hallottam senkit jó reggelttel köszöni 11-kor. Sajnálom már, hogy kiírtam a kérdést.
2014. nov. 6. 18:07
 9/15 anonim ***** válasza:

Azt nem mondtad, hogy csak szóbelizek, oké akkor csak 15000 kb. Mindegy, a lényeg, hogy esélyes, hogy repetázni fogsz, de akkor menj el egy rendes magántanárhoz. Hetente 1-2 óra kb 1000/1500 -ért inkább megéri, mint dobálni ki a vizsgapénzeket.


Én sem vitázom, de ha nem tudod, hogy elköszönni egy hivatalos helyen a Good Bye-al kell, akkor nem fogsz átmenni a nyelvvizsgán.


Majd írj, ha tudod az eredményt, itt leszek 2 hónap múlva is. Ha sikerül, akkor lecseszhetsz, és még bocsánatot is kérek pluszba.

2014. nov. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ok. Egyébként itthon 9ig szokár a jó reggelt, így nem kérdeztem hülyeséget szerintem. Az elköszönéssel kapcsolatban pedig olyasmire gondoltam, hogy have a good afternoon/day mennyire játszik.
2014. nov. 6. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!