Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt szintű angol érettségi...

Emelt szintű angol érettségi szóbeli részére hogyan tudnék hatékonyan felkészülni?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, szókincsem lenne hozzá, de stresszhelyzetben mindig leblokkolok, és attól félek, nem tudok majd összeszedetten beszélni. (Az egyik mániám, hogy mindent igyekszem helyesen mondani, és az is lassít, ha a hibákat nekiállok kijavítgatni a beszédemben.) Valamint ugye nyilván az adott témától is függ, hogyan teljesítek.

Tudnátok valamiféle tippet adni, hogy milyen módon tudok felkészülni a váratlan kérdésekre? Jó taktika az elegáns kifejezésekkel való időhúzás? Melyek a legnehezebb témák, amik előfordultak nálatok?

Mindenféle hasznos dolgot szívesen fogadok. ^^



2014. nov. 6. 00:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt a könyvet vedd meg és csináld végig: [link]

Hangosan, valakinek, aki tud angolul mondd fel az érveidet és a képes monológot. Hozzá kell szoknod a mások előtti beszédhez még a vizsga előtt. Ne foglalkozz a hibákkal, fontosabb a folyamatosság. A 2 kedvenc legborzasztóbb kérdésem Az űrkutatás több kárt okoz, mint hasznot, és A fejlődő országok támogatása több kárt okoz, mint hasznot. A képek között is van egy borzasztó: az íróeszközök története olyan szavakkal, amiket még magyarul se tudunk (hieroglifák, kőbe vésések, madártoll, tintás toll, írógép), a másik: régi foglalkozások, köztük borbély, gépírónő.

2014. nov. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Már a vizsga előtt egy pár héttel érdemes elkezdeni gyakrabban olvasni a híreket, mert nem árt, ha képben vagy az éppen aktuális eseményekkel. Még ha konkrétan nem is olyan témát kapsz, akkor is értékelik ha valamit hozzá tudsz kapcsolni. Nekem pl. A hajléktalanokról kellett beszélnem, tavaly ősszel voltam. Pont akkor volt hogy ilyen meg olyan lakótelepeket építettek, és örültek hogy ezt is megemlítettem.

Lelkileg leginkább úgy tudsz készülni, hogy a vizsga előtti napokban beleképzeled magad a helyzetbe és látod magad magabiztosan beszélni egy könnyű témáról. Ez valamennyire segíthet hogy kevésbé sztresszelj.

2014. nov. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most mész? Írd meg, milyen témát kaptál. Addig is beszélj magadban angolul.
2014. nov. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindegyik választ!

Jövő hétfőn megyek, ezért a könyv megvételére sajnos nincs már időm. Viszont angolórán szoktunk szóbeli tételeket is gyakorolni, szóval ha így nézzük, találkoztam már pár nehezebb témával. (Csak engem már az is kellőképpen stresszel, hogy az osztály előtt kell megnyilvánulnom. De akkor igyekszem pozitívan hozzáállni az egészhez, és úgy talán könnyebb lesz.)

Ha eszembe jut a vizsga után is, akkor leírom ide, hogy végül miket kaptam. Még egyszer köszönöm a felvilágosítást! :)

2014. nov. 7. 15:21
 5/5 A kérdező kommentje:

Na, túléltem. :)

A beszélgetős rész főleg arról szólt, hogy a fiatalok miképp néznek a világra. Szóba jött a backpacking is (fogalmam nincs, hogy mondjuk ezt szépen magyarul).

A vita témája az iskolákban való szóbeli felelés betiltása volt. Ellene érveltem.

És legvégül a képek belföldi és külföldi pénznemeket ábrázoltak (+ egy atm-et), ezt a feladatrészt találtam legnehezebbnek. Már rövid idő után kifogytam a mondanivalóból, ezért a vizsgáztató feltett pár kérdést, remélem, azok nem a segítő kérdések voltak, mert akkor oda a pontjaimnak. :'3


Összességében nem éreztem magam rossznak, viszonylag normál tempóban és folyamatosan beszéltem, csak nagy zavaromban elég primitív kifejezéseket használtam és gyakran ismételtem magam. Remélem, azért minimum 20 pontot kapok, nem szeretném lerontani az írásbelim.

2014. nov. 10. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!