Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha az ELTE-n szeretnék biológi...

Ha az ELTE-n szeretnék biológia alapszakon tovább tanulni, akkor elfogadják plusz pontként az olasz emelt érettségimet?

Figyelt kérdés

Az ELTE biológia szakára szeretnék jelentkezni, de ott a felvételi tantárgyak között nem szerepel az olasz. Ugyanakkor ez egy nyelvi érettségi, tehát plusz pont jár érte, nem?

A válaszokat előre is köszönöm!



2014. nov. 8. 00:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pluszpont nyelvvizsgáért jár, ha az érettségi ad nyelvvizsgát, akkor azt elvileg beszámíthatod többletpontért, nyelvtől függetlenül. Nem tudom olasznál mi a helyzet, nekem angol emelt adott nyelvvizsgát (mondjuk már úgyis volt, szóval fölöslegesen, de mindegy :D )
2014. nov. 8. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem, a nyelvi érettségi nem jelent "többet" ilyen téren. Ha a tárgyak között nincs felsorolva olyan, hogy "Idegen nyelv", akkor az emeltszintért nem fogsz pluszpontot kapni. Azt hiszem, ha leteszed az emeltet, akkor mivel kapsz érte egy középfokú állami nyelvvizsgát, azt beszámíttathatod, de ebben nem vagyok biztos. Ha be is lehet számítani, akkor is az 50 pont helyett csak 28-at ér a középfokú nyelvvizsga.
2014. nov. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha eléred a 60%-ot, tehát megvan a nyelvvizsgád, akkor 28 pont. Nem önmagában az emeltért.
2014. nov. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, azzal én is tisztában voltam, hogy mint emelt nem jár érte plusz pont, arra voltam csak kíváncsi, hogy mint olasz nyelvi érettségiért jár-e érte plusz pont, de ezek szerint 25 pont biztos, ugye? :)
2014. nov. 8. 11:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mármint 28. Mivel ez nyelvvizsga (60% fölött.)
2014. nov. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Jár érte a 28 pont, viszont nyelvvizsgákból csak 40 pontot lehet összesen bezsebelni. Ha mondjuk van felsőfokúd valamiből, akkor ez az olasz már nem számít.
2014. nov. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi Mindenkinek ment a zöld kéz! :)
2014. nov. 8. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!