Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia érettségi milyen...

Francia érettségi milyen szintű, melyik könyv kell hozzá?

Figyelt kérdés
Jelenleg France Euro Expressz 3-ból tanulunk, és 11-es vagyok. Elég nehéznek tűnik, a szövegek tele vannak szleng kifejezésekkel, és rengeteg az új szó. Egy jó érettségihez elég ez a harmadik könyv. vagy szükséges a negyedik kötet is? Sokszor azt veszem észre, hogy olyan kifejezésekkel találkozunk, amiket angolból sem ismerek, pedig upper-intermediate könyvből tanulok.

2014. nov. 8. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi expert könyvből tanultunk angolul (tagozatos voltam), de szintén voltak olyan francia kifejezések, amiket angolból sem ismertem. Ez a nyelvek sajátossága, mindegyik nyelvnél másra terelődik a hangsúly. Én pl. németet is tanultam, és a nyelvvizsgámhoz sok olyan kifejezést felhasználtam, ami amúgy angolban lehet, hogy nincs is meg teljesen. Ez nem azt jelenti, hogy nem tudnám kifejezni magam angolul, vagy hogy németből magasabb szinten lennék, hanem azt, hogy egyszerűen más a nyelv logikája. Pl. németben is ki lehet fejezni a Future Perfect-et, de ha egy ilyen mondatot elmondasz németül, amiben ezt használod, akkor azt fogják hinni, hogy valami irodalmár vagy, és csak menőzni akarsz a "nagy német tudásoddal". Ugyanígy, a németek kb. sose használják a függő beszédet, ellentétben az angolokkal. Nem azért, mert nem tudnák kifejezni ezt, hanem egyszerűen azért, mert mások a szokások, és az emberek a hétköznapokban nem használják.

Válaszolva az eredeti kérdésedre: a középfokú érettségi könnyű, ha gyakorolsz. Vannak benne nehéz részek, amikkel az emeltszintűben is találkozhatsz, de ez azért van, hogy szintezve osztályozzanak (azaz aki csak a nagyon alap dolgokat tudja az adott nyelvből, az ne kapjon ugyanolyan jegyet, mint aki tökéletesen beszéli a nyelvet - ezért vannak egyre nehezedő feladatok). 90% fölöttire megírni már nem könnyű, ahhoz tényleg jól kell beszélned a nyelvet, de 60-80 között nem nehéz egyáltalán.

2014. dec. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A cél a lehető legnagyobb százalék lenne:)
2014. dec. 14. 19:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha csak a FEE 3-asig jutsz és még gyakorolsz mellé az elég mert a 4-esben már felsőfokú kifejezések vannak.
2014. dec. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!