Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » BME angol középfokú írásbelin...

BME angol középfokú írásbelin hogy kell jól megoldani a levélírás feladatot?

Figyelt kérdés
Most voltam a hétvégén vizsgázni, és szerintem elég kevés hely volt megadva a levélnek. Én legalábbis úgy kezdtem el, ahogy a gyakorlókönyvben a példákban szerepelt, feladó, sor kihagy, dátum, sor kihagy, megszólítás, sor kihagy, az első bekezdéshez talán írtam egy-két mondatot és be is telt az első oldal. A második oldalon nem is hagytam ki helyet a bekezdések között, és az elköszönésnél sem, de így egybefüggő lett az egész. Hogy kéne ezt a feladatot jól megoldani?

2014. nov. 10. 20:21
 1/4 anonim válasza:
A lényeg, hogy ne írj regényt! Én kb 17-20 sort szoktam írni. Ez bőven elég, így legalább nem ejthetsz sok nyelvtani hibát. Az első bekezdésben (bevezetés) kb 2-3 sor. Második bekezdés (tárgyalás) kb 13 sor. Harmadik bekezdés (befejezés) kb mint a bekezdés.
2014. nov. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi a választ.

ezek szerint már Te is többször próbáltad a vizsgát...

általában mennyi pontot adnak a levélre?

2014. nov. 12. 12:13
 3/4 anonim válasza:
Nem tudom pontosan, de mindenre figyelni kell. pl.: legyen margó meg legyenek rendes bekezdések stb. én 25 körül szereztem legutóbb. A nyelvtanom gyalázatos sajna :/
2014. nov. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi,


szerintem 35 ből 25 pont nem olyan rossz.

2014. nov. 12. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!