Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német középfokú nyelvvizsgára...

Német középfokú nyelvvizsgára mennék, nagy a szókincsem és határozottan beszélek, de a nyelvtanom és a levélírás nehezebben megy, mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Nagyon sürgősen szeretnék németből középfokú nyelvvizsgát. Elkezdtem újra átismételni, amit eddig elfelejtettem. Elsősorban a szókincsem nagy és beszédben vagyok jó. A levéltől rettegek, mert sose ment. Milyen vizsgát javasoltok? ÖSD-n hatalmasat hasaltam 2 éve, az el is vette a kedvem. Azt hallottam, az Origo, Telc vagy a Rigó utcai elég könnyű és a szókincs/beszédkészség az elsődleges. (A lényeg, hogy legyen, nem érdekel a minőség, diplomához sürgős)
2011. jún. 10. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem ugyan ÖSD van, de azt mondják a TELC a legkönyebb. A szóbeli része se tűnik vészesnek a leírás alapján.

Viszont ha a levél nem megy, keress egy tanárt (vagy valami német szakos egyetemistát) aki kijavítja a leveleidet. Minál többet írsz, annál jobb. Ha megjegyzel panelmondatokat, amiket el lehet benne sütni, egy csomó pontot hoznak.


Sok sikert!

2011. jún. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

origo és a rigo ugyan az. ha a nyelvtanod nem jo akk ezt felejtsd el . a telcet is szerintem mert ott is szivatos a nyelvtan. én ecl-t ajánlom. ott totálisan nincs nyelvtan és a levélnél nem genyoznak.


ha kell segitség , szolj.

2011. jún. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
sztem a Telc, nem könnyü... én már 2X is buktam rajta anno....
2011. jún. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
ECL! Ott számít, hogy tudod-e HASZNÁLNI a nyelvet. :) hajrá!
2011. jún. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!