Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt olyan aki jól tud...

Van itt olyan aki jól tud olaszul és segítene?

Figyelt kérdés

Az alábbi kifejezések/szavak kellenek:


megnyitottam

pénzt küldeni

jó/helyes választás

alkalmazott (nő)

sok előny

elkerülni a sort

árengedmény

fő ok

ellenkezőleg

okosabb módon


Előre is köszönöm a segítséget!



2014. nov. 12. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:

(lo) ho aperto

mandare i soldi

scelta giusta/buona

impiegata

multi vantaggi


elkerülni a sort, ezen pontosíts, mert jelentheti azt is, hogy kikerülni az éppen előttem álló sort, vagy pl. hamarabb odaérkezni valahova, hogy elkerüljük a sort. Nem tudom mire gondolsz.


sconto

motivo principale

contrariamente

in modo piú intelligente

2014. nov. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló jókat írt, csak néhány apró igazítás:


a sok előny (molti vantaggi), olaszosabban tanti vantaggi, numerosi vantaggi


Az árengedmény ha valaki kéri akkor "sconto" (mi dá un po' di sconto?), ha boltban van hirdetve, akkor "offerta".


Én kevesebbet hallom a "contariamente" kifejezést, inkább az "al contrario" a használt.


A megnyitottam is lehet "l'ho aperto" (valamit kinyitottam) vagy ha egy intézményt, vagy kiállítást, vásárt nyit meg valaki, akkor az "inaugurare" szó a használatosabb,

azaz:

megnyitottam - l'ho inaugurato

2014. nov. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, ment a zöld pacsi mindkettőtöknek. :)
2014. nov. 13. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!