Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki segitene az angolban?...

Valaki segitene az angolban? Irni kellett magamról egy levelet, volt 2 hibám, de nem értem hogy miért a másik a helyes?

Figyelt kérdés

Az egyik mondat ez volt, amit én írtam:

"I love music and travel." Ezt kijavította arra, hogy "I love music and travelling"

A másikban pedig ezt írtam: "My parents are works in Budapest"

És erre javította: "My parents work in Budapest."

Miért pont erre kellett javitani?

Köszönöm a válaszokat:)


2014. nov. 13. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:

A travelling főnévi igenév, és te azt akartad írni, hogy szeretek utazni, tehát ide főnévi igenév kell.

Ilyen ige alak, hogy are works nincs, vagy work vagy are working. Itt egyszerű jelen kell, tehát work és mivel a szülők többesszám, ezért simán work és nem works

2014. nov. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 chtt ***** válasza:
88%

Nos, akkor pontosítsunk egy kicsit.

a "travel" hivatalos neve "to nélküli főnévi igenév" (mert a főnévi igenév úgy lenne, hogy "to travel"), a nem hivatalos meg "az ige első alakja" ill. még fontosabb, hogy ez az ige szótári alakja -- a lényeg, hogy ige.


A mondatod ez lett volna: Szeretem a zenét és az utazást

tehát igét nem írhattál

"travelling" lényege az, hogy felléphet főnévi szerepben... de ez rajtad nem segít...


értelmesebben és egyszerűbben:


"love/like" után vagy főnevet írsz (music, football, etc.) vagy az ige -ING-es alakját (listening to music, playing football, travelling)


2/ a "work"-nek természetesen van olyan igealakja, hogy "works", de egyszerű jelenben csak "ő" (he/she/it) után állhat


I / you / we / they work

he / she / it works

s mivel a szüleid ketten vannak > They work in Bp.

:)

2014. nov. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mostmar ertem, nagyon szepen koszonom, mentek a zold kezek.:)
2014. nov. 13. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!