Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szent Benedek iskolaközpontban...

Szent Benedek iskolaközpontban milyen a két tanítás nyelvű gimnázium?

Figyelt kérdés

Szent Benedekbe (XI.ker) jelentkezem 9-be, de eddig nem tanultam semennyire angolt (csak 8 évig németet) és nem tudom, hogy érdemes-e két nyelvűbe menni, hogy a törit és a matekot is angolul tanulom...

Vélemények, nagyon nehéz?


2014. nov. 15. 11:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Kéttannyelvűs felvételihez nem kell rögtön angolból valamilyen vizsgát írni? Legalábbis régebben (8 éve voltam ott 9-es a kéttannyelvűben) még volt ilyen. Azt meg nem lenne sok esélyed megírni semmilyen angol nyelvtudással.


De ha mégsem kellene, akkor is megérné elkezdeni még az iskolaév előtt az angolt, külön tanárral, akár lassabban is haladva, inkább a nyelvtanra koncentrálva. Elég sokat fogsz beszélni meg szókincset fejleszteni 0. évben, a nyelvtani alapok viszont baromi fontosak. Viszont 0.-ban még jórészt magyarul vannak az amúgy angolos tantárgyak, szóval van időd beleszokni a dologba.

2014. dec. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!