Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy nyelviskola érdekelné az...

Egy nyelviskola érdekelné az embereket 10-15 év múlva?

Figyelt kérdés

Talán furcsa, de még csak 14 éves vagyok. Egyszer beszélgettem valakivel arról, hogy mi szeretnék lenni...azt mondta, hogy alakítsak egy nyelviskolát. :)

Nagyon megtetszett ez az ötlet mivel szeretem a nyelvtant és az angolt is, elgondolkodtam. Valószínű, hogy Debrecenben vagy Budapesten szeretném megvalósítani ezt a tervet. Mindenféle nyelveket lehetne tanulni kicsiknek, nagyoknak egyaránt. Szerintetek járna valaki ebbe a nyelviskolába? Nem tanulná már mindenki otthon a szüleitől? (mivel már elég sok nyelvet tanulnak az emberek).



2014. nov. 16. 11:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem lehet így válaszolni. És valószínűleg már jövőre más lesz a terved. De nem baj, ilyen ez a fiatalság.
2014. nov. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vree ***** válasza:
100%

Először végezz el egy nyelvtanári, aztán egy vállalkozói iskolát vagy tanfolyamot. :) Az elsővel képes leszel, hogy elvégezz egy tanári a feladatot. A másodikkal arra is, hogy ne mások alkalmazzanak, hanem te alkalmazd saját magadat, és vezesd a saját vállalkozásodat annak az összes pénzügyi, jogi stb. részével együtt.

AZ igazán nagy pénz (vagy nagy bukás :p) abban van, ha képes vagy te vinni a boltot, tehát ha a magánvállalkozásról/cégalapításról tanulsz/tájékozódsz, semmiképpen nem hülyeség, a jövődre nézve.


A konkrét ötletre visszatérve: nem tudom, mi lesz 10 év múlva. Gyanítom, hogy addigra még nem fogunk mind Pánglisül beszélni, és ha az EU-ból nem sikerül kiugrani, akkor kelleni fognak a nyugati nyelvek. Jó tanárra mindig van kereslet, úgyhogy először is abban lenne jó szintre jutni. Ha be akarsz szállni a vállalkozói versenybe, éljen, bár szerintem elég rivális nyelviskola létezik (sok sikeres, több évtizedes működéssel/hírnévvel), hogy hacsak nem kapsz valahonnan egy jókora örökséget alaptőkének, nehéz lesz versenyezned velük, és valószínűleg nem ebben a szektorban lesz a nagy pénz. Persze ha jól választod meg a helyszínt, akkor mindenre van kereslet, Bp. helyett egy kisebb városban, ahol nincs ilyesmi, nagyobb sikered lehet. Sztem Bp. per pillanat elég jól el van látva munkakereső nyelvtanárokból, ami lenyomja kissé a versenyképes árakat. Persze minőségre mindig van kereslet, de mint mondtam: ha nincs rengeteg induló pénzed irodára, reklámra, stb. akkor elsősorban a saját tudásod az, amit el tudsz adni.

2014. nov. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!