Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Próbáltad már ezt a fajta...

Próbáltad már ezt a fajta nyelvtanulási lehetőséget?

Figyelt kérdés

Hírdetőújságokban olvasható a Kreatív nyelvtanulási Módszernek nevezett tanulási lehetőség. Tíz hét alatt középfokú, 4 hónap alatt felsőfokú vizsgát hírdet.

Ha valaki próbálta már akkor kérlek írd meg nekem a tapasztalataidat.Köszönöm!


2010. jan. 29. 23:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Felejsd el.
2010. jan. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Miért felejtse el? Te próbáltál már tanulni belőle?

Talán a 10 hét, illetve a 4 hónap tényleg erősnek tűnik, de attól én még jó nyelvtanulási módszernek találom...

2010. jan. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert négy év alatt sem fog megtanulni angolul felsőfokon. Ez tipikusan teleshop fílingű dolog vagy bioptron lámpa, ami még rákot is gyógyít (asztali lámpa).
2010. jan. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A második vagyok.

Azt nem tudom, hogy mennyi idő alatt tanulhat meg angolul felsőfokon. A nyelv különböző árnyalatait még külföldön sem mindig elsőre sajátítja el az ember, ez tény.

De amiért azt mondom, hogy szerintem jó módszer a Kreatív, az azért van, mert úgy gondolom, hogy a magyarországi nyelvtanítással eleve gondok vannak. Mindenki leül és elkezdi tolni a nyelvtant, megtanulja a szabályokat stb...

Ez a módszer viszont - bár vannak benne nyelvtani részek is - igyekszik megkerülni azt, olyan formán, hogy nyelvtanilag is helyes példamondatokon keresztül oktatja az embert. A kezdetektől.

Így neked nem a száraz anyagrészeket kell elsajátítanod, hanem azokat a mondatokat, amelyeket bizony a való életben is használhatsz. És azt gondolom, hogy az elején, egy kezdő nyelvtanulónak ez nagyon fontos!


Lomb Kató módszere is - aki egyébként 16(!) nyelven beszélt - arról szól, hogy mondjuk elkezdesz portugálul tanulni, beszerzel egy jó nagy szótárat és tanulmányozod. Fontosabb szavakat megtanulod, a helyesírási szabályokat is kilesheted belőle, majd elkezdesz olvasni, azon a nyelven. Nem azt mondom, hogy ez egyszerű, de a tudás megszerzésének az érdeme a tiéd és a dolgok jobban beléd rögzülnek.

Én úgy finomítanám saját magam ezt a módszert, hogy a szótár helyett, vagy inkább mellett a neten a legeslegfontosabb szavakat megtanulom! Azokat, amelyeket a mindennapi életben a leggyakrabban használnak.


És itt jön egy saját történet, ami arról szól, hogy egyszer én is elkezdtem tanulni a Kreatív segítségével, méghozzá spanyolul! Átvettem az első leckét, majd leültem a TV elé. Tudom, ez most reklámfogásnak fog tűnni, de képzeljétek értettem a spanyol szövegek nagyrészét!!!

Kétségtelen tény, hogy segítségemre volt az, hogy láttam, amiről szó van és beszélek angolul, ami sok hasonlóságot mutat bizonyos területeken a spanyollal, de értettem. És a szavakat honnan tanultam meg? Hát persze, hogy a Kreatívból! Ami először a szavakat taníttatja meg veled, aztán helyes példamondatokon keresztül...de erről már írtam fent.


Röviden: csodák nincsenek, azokat neked kell létrehoznod. De a fent elmondottak alapján én ki merem jelenteni, hogy a Kreatív egy nagyon is jó nyelvtanulási módszer. Kezdőknek meg aztán végképp!

2010. jan. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!