Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol érdemes németet tanulni?

Hol érdemes németet tanulni?

Figyelt kérdés
Ausztriába szeretnék menni dolgozni és német tudás nélkül nem igazán lehetséges. Régen suliban tanultam német nyelvet de mivel az életben nem igazán vettem eddig haszznát feledésbe merült. Érdemes neten keresztül az online nyelvtanulást próbálni vagy pedig inkább fizessek egy magántanárnak? A sok névelő ragozás meg a nyelvtani rész miatt nem igazán szerettem tanulni de most nagyon kellene. Várom a javaslatokat

2014. nov. 27. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Én önállóan tanulom. A szavak kiejtésében segít a google translate is,így hallod hogy kell kiejteni a szót. Van egy csomó online német szótár ,sőt van amelyik olyan mint a google fordítója,ugyanúgy meg lehet hallgatni a kiejtést is. Annyi a dolgod,hogy felépítesz egy konkrét tantervet,ami alapján tanulsz. Én pl kezdtem az alapvető beszélgetési szituációkkal,és erre építettem rá a nyelvtani részt,a melléknévragozást,a főnévragozást,és egy idő után logikusan összeállt. Ma az internet világában millióegy oldal van,ahol sokféleképpen elmagyarázzák a dolgokat,élő környezetből hallod a szöveget,stb. A youtube-n is van rengeteg német kezdő videó,ha gondolod nézz körül,és amelyik szimpi,azzal kezd. Én tuti nem dobnék ki magántanárra egy csomó pénzt.
2014. nov. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vegyél magadnak (ha nincs) egy nyelvtankönyvet, amiben meg tudod nézni az alap nyelvtani dolgokat meg ahol el van nagyjából magyarázva mi miért van
2014. nov. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vagy menj nyelvtanfolymra a Goethe Intézetbe
2014. nov. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!