Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet eljutni...

Mennyi idő alatt lehet eljutni németből C1 szintre?

Figyelt kérdés

4. éve tanulok németül egy budapesti (elég erős) gimiben. Eddig nem igazán tudtam, hogy merre tovább a továbbtanulás ügyileg viszont most már választottam is egy szakot aminek elég magas a ponthatára. A pluszpontok miatt kellene egy felsőfokú nyelvvizsga németből, szerintetek ez lehetséges lenne év végéig?


A nyelvérzékem rendben van. Angolból van felsőfokú nyelvvizsgám illetve emelt szintű érettségim is, szóval nem mondanám, hogy reménytelen vagyok nyelvtanulásilag. Szeretem is tanulni őket ezért itthon is szívesen foglalkozom velük. Németből B1-B2 szint között vagyok szerintem. Egy-két középszintű érettségit megírtam már azok 80% fölöttiek lettek, illetve TELC-es nyelvvizsgát is írtam már itthon és elvileg meglett volna. (a nyelvhelyesség ment a legrosszabbul az kereken 70% lett. Mondjuk a szóbelit ugye kihagytam mivel csak itthon csináltam, viszont abból vagyok a leggyengébb. Az tényleg B1 szinten van kb. )


Szerintetek reménytelen a helyzetem? Hogy tudnám fejleszteni magamat? Keressek levelezőpartnert, nézzek filmeket németül? ( ha valakinek van egy jó linkje azt megköszönném :) )


Előre is köszi a válaszokat!



2014. nov. 30. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Én 13 éve tanulok németül, az utolsó három évemben németfaktos és emelt németes is voltam, a nyelvvizsgám 94%-os lett középszinten és a német érettségim 91%, éltem kint Németországban egy hónapot pár évvel ezelőtt és én még így se mertem bevállalni a felsőfokot. Szerintem tegyél le egy német közepet először, ugyanis az már garantált 28 pluszpont lesz, és utána próbálj meg egy felsőfokot, hátha összejön (és akkor az 40 pluszpont) de ha nem, akkor se 0 pontot viszel pluszba, hanem 28-at. Nagyon aktív felkészüléssel sikerülhet szerintem, de sokkal jobban megérné az, hogy az érettségi tárgyaira tanulsz többet a nyelvvizsga helyett, mert azzal össze tudod szedni azt a nyavalyás 12 pontot, és tegyél le egy középfokú nyelvvizsgát és kész is vagy :) Ha a szóbelid B1 szinten van, akkor járj különtanárhoz. Én az akkori 12 év német tudásával is jártam különtanárhoz, hogy felkészítsen a szóbeli nyelvvizsgára, és nem bántam meg, ugyanis a szóbeli része a vizsgának 90%-os lett, anélkül viszont dobhattam volna kukába a 12 éves tudást, mert szerintem nem mentem volna át. Nem arról van szó, hogy nincs meg benned a kellő tudás hozzá, hanem arról, hogy nincs meg a beszéd rutinja. Én egy árva szóval se tanultam többet a különtanáromnál, mert mondtam neki, hogy csak a beszéd gyakorlására van szükségem, és ő is belátta, hogy a szókincsem elég tág volt ahhoz, hogy ne kelljen fejleszteni, viszont ez a 4 hónap (azaz 16 különóra) gyakorlás segített hozzászokni a beszédhez és így már nincs vele gondom. Esetleg keress valakit skype-ra, akivel tudsz beszélgetni, ez egy nagyon jó gyakorlás, hidd el. :)
2014. nov. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Már találtam is különtanárt akivel lehet, hogy heti kétszer is (de egyszer biztosan) beszélgethetek. Mondjuk nekem van mit fejleszteni a szókincsemen de elég szorgalmasnak tartom magam ahhoz, hogy az menjen. Igazából a hallgatástól eléggé parázok, kezdetben angolból is béna voltam belőle.


Igazából az érettségi tárgyam a matek és egy nyelv lenne. Hiába vagyok faktos matekból, nem szeretnék belőle emeltezni, mert ha valami nem jön ki elsőre akkor könnyen ráparázok és az idegesség miatt az egész feladatsort elbénázhatom. Ráadásul 90 körüli emeltet kéne írnom, hogy államira bekerülhessek és félek, hogy stressz miatt nem menne :/. Úgyhogy marad az, hogy nyelvből emeltezek. Angolból csináltam is egy előrehozott emeltet ami 93% lett és nem hiszem, hogy németből ennél jobbat tudnék írni ezért gondoltam arra, hogy felsőznék belőle. Tudom, hogy az emelt az elvileg B2 szint de egy nyelvvizsgán nem számít annyira a százalék mint egy érettségin ezért gondoltam erre a lehetőségre.

2014. nov. 30. 18:30
 3/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok:

nekem is a matek volt a felvételi tárgyam, mellé egy nyelv :) én se emelteztem, mert 90%-ra kellett volna megírnom, de sajnos az emelt nyelvvel és a nyelvvizsgával együtt se kerültem be államira, szóval most fizethetek szépen :D

Azért vigyázz ezzel a kijelentéssel, ne bízd el magad, a felsőfokon is számít a százalék, sőt, ha nincs meg minden részfeladatból 60%, akkor buktad az egészet, és 0 pluszpontot kapsz. De ahogy érzed, én sok sok sok sok sikert kívánok neked :D

2014. dec. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezt a sorozatot nézd végig a youtubon:

http://www.youtube.com/results?search_query=deutsch+lernen+e..

Ezzel B2-re tudod magad hozni. Onnan feljebb már valódi tévéadások kellenek.

2014. dec. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jajj tudom, nem is úgy értettem . Csak azt akartam ezzel mondani, hogy a nyelvvizsgánál nem számít, hogy hányszázalekkal van meg a vizsga ha összesen ugye meg van a 60%(meg reszenként a 40%), de nekem az érettséginél nem lenne mind1, hogy 60% vagy 80%. Szóval azzal a kijelentésemmel csak ezt akartam kifejezni:)
2014. dec. 2. 21:17
 6/10 A kérdező kommentje:
És persze köszönöm a linket! (Egyébként már régebbről ismerem a sorozatot, nézem is már egy ideje :D)
2014. dec. 2. 21:20
 7/10 anonim ***** válasza:
középfokról pár hónap felsőfokig, olvass sokat a Spiegel-en, hallgass némemetül híreket (dw.de-> deutsch lernen ->c1-c2) :) sok sikert!
2015. febr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem tudom tisztában vagy-e azzal, hogy nyelvvizsgára maximum 40pontot kaphatsz felvételikor? (2 középfok vagy 1 felső) és ha az emeltszintű nyelvi érettségivel jelentkezel akkor elbukhatod (ha pl.: angol felsőd van és angol emelted és követelmény akkor csak 50pontot kapsz angolból a várt 90helyett, ha különböző nyelvek vannak akkor nem tudom hogy így vannak-e) de ettől függetlenül egy német nyelvvizsga nagyon hasznos szóval csináld meg mindenképpen :)
2015. febr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, tisztában vagyok vele. Ezért csinálnék mind2 nyelvből emeltet is meg felsőt is. Mert, ha nem lesz meg a németfelsőm akkor a német emeltet fogom beszámíttatni(ha az elég jól sikerül), mivel angolból már úgyis megvan. Ha a nyelvvizsgám se lesz meg és az emeltet is elszúrom (nem lesz 85% körül :// ) akkor marad a fizetős.
2015. febr. 7. 09:50
 10/10 anonim válasza:
Nem könnyű.
2022. jan. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!