Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fél év alatt hogyan lehet...

Fél év alatt hogyan lehet eljutni a nulláról középfokig németből?

Figyelt kérdés

A kérdésem a németet tanulókhoz szól.

Mindenképp maximum ennyi idő áll a rendelkezésemre. Nem az a kérdésem, hogy meg tudom-e valósítani, mert az a jövő úgyis. Inkább az, hogy nektek milyen módszerek váltak be, amit specifikusan ennél a nyelvnél tudtatok használni. Pl. igeragozás megtanulásához, névelők tanulásához stb.

A szűkös határidő ellenére mindenképp mennie kell, nagyon jó nyelvérzékem van, angolul és franciául kiválóan, míg spanyolul kezdő szinten beszélek.


Várom a válaszaitokat, és a biztatásotokat.


2010. nov. 15. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
örülj,ha 1 év alatt megtudod valósítani,vagy pedig 0-24 óráig magolsz....
2010. nov. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Előre írtam, hogy nem az ilyen típusú válaszokat várom, erre Te ezt írod.

Angolból 3, franciából 4 év alatt jutottam el felsőfokig, nem nagy erőlködéssel. Tehát légy szíves máskor a választ a kérdésre.

2010. nov. 15. 20:46
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
hát nemtom... én 12 éve tanulom és még az alapfokot se ütöm meg. lényeg a ragozás...
2010. nov. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ehhez minimum egy csoda kell, de inkább kettő :)
2010. nov. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tom h nem akarod azt kérdezni, h meg lehet e valósítani vagy nem, de a német középfokhoz kb 700 óra tanulás minimum kell. Tehát MINDEN NAP napi 3 órát kell tanulnod. az azért nem könnyű föleg ha suli is van neked.

De vegyél nyelvkönyveket (lehetőleg a hueber kiadótól mert azoknak van asztán szókincse) és nyelvtankönyveket (Maklári-Német nyelvtani ABC) és kb más nem is nagyon kell, esetleg ha vizsgázni akarsz akk arra gyakorlókönyv.

Ha gondolod emailon keresztül szívesen korepetállak vagy pedig menj el egy tanárhoz mer nem ártana ha ilyen gyorsan akarod tanulni.

2010. nov. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Fél év alatt hogyan lehet eljutni a nulláról középfokig németből?"


Napi 3-5 óra intenzív tanulással, azaz jó módszerrel és sok odafigyeléssel. Ami nagyon durva, de ha rendelkezel egy élsportoló akaraterejével, akkor menni fog.


"Inkább az, hogy nektek milyen módszerek váltak be, amit specifikusan ennél a nyelvnél tudtatok használni."


A módszer ugyanaz, mint más nyelveknél. Nincs külön módszer a németre.


A németnél nagyon fontos az, hogy a főneveket névelővel és többes számmal kell magolni, az igéket pedig vonzattal. Vonzat nélkül egy igével nem sokat érsz.


Az igeragozás a németben pofonegyszerű, az igekötők és a vonzatok készítik ki a tanulót.


"angolul és franciául kiválóan, míg spanyolul kezdő szinten beszélek."


A német ezeknél határozottan nehezebb, de a negyedik idegen nyelv már könnyebben csúszik, mint az első.


Adok néhány linket, amik tanulás közben hasznosak lesznek.


Egészen kiváló és nagyon gyors német-angol szótár, én mindig ezt használtam:


[link]


rádiók (nagyon jók):

[link]

[link]


és egyébként szinte minden német irodalmi klasszikus letölthető a netről.


A középiskolás német nyelvtankönyv, amely 4-szer vastagabb a spanyolnál vagy az angolnál, nagyon jó, vedd meg már holnap, és kezdd el magolni, mert nem érsz a végére :)


Német gyakorló tankönyvek nyelvvizsgára: az 1000 kérdés 1000 válasz német verziója, a 2000 feladat a nyelvvizsgához, a minden helyzetben otthonosan stb.


Vegyél egy kezdő tankönyvet, azzal kezdd el a tanulást, aztán amikor eljutottál egy 1-2 ezres szókincsig meg pár alapvető fogást tudsz, akkor szépen el kell kezdeni a szómagolást (szókártyák, igét vonzattal, főnevet névelővel és tbsz-mal), folyamatosan rádiót hallgatni, filmeket nézni, újságokat és könyveket olvasni stb., éjjel-nappal.


A kulcs, hogy erősen motiválva legyél, de hát ha titkosügynöknek készülsz vagy német csajod van, akkor a motiváció adott.

2010. nov. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Szerintem ha a francia felsőfokon átrágtam magam, a német középnek sem kell gondnak lennie.

Lány vagyok, tehát nem motiválnak a német csajok, de ha érdekel, fél évet kaptam egy munkahelytől, hogy megtanuljak németül. Addig itthon vagyok, és csak erre kell koncentrálnom. Tehát a napi 3-5 óra tanulás nem csak hogy megoldható, de a napi teendőimen kívül csak erre kell összpontosítanom.

Tanárhoz akkor fogok járni, ha megalapoztam a tudásomat, amit meg tudok tanulni magamtól, azt megtanulom. Szóbeli felkészítésben tudnak segíteni a német barátaim is.

2010. nov. 17. 09:08
 8/9 anonim ***** válasza:

biztos hogy nem a ragozás a lényeg

egy külföldi fiatal nem magol

mégis tudja a nyelvet


nyelvtan nélkül nem lehetne megtanulni németül?

külföldön állítólag úgy tanítják, hogy nem kell szenvedni táblázatokkal, mégis meg tudják tanulni... és tudják is jobban mint a magyarok...akik magolnak ezerrel

2012. jún. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Cél a 10.
2022. jan. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!