Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri német érettségit tenni?

Megéri német érettségit tenni?

Figyelt kérdés

Angol jobban megy és abból biztos teszek(4es)

németen azért gondolkozok mert nagyon régóta tanulom, de abból csak 3as vagyok. viszont ausztria 15km. Nézik ott, hogy van-e érettésgim, vagy csak a nyelvtudást amit ott mondok nekik?



2014. dec. 1. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Legalább nyelvvizsga kéne. No meg hogy ha elmész állásinterjúra, tudjál folyékonyna és értelmesen beszélni... Feltéve ha nem olyan munkát akarsz ahol nem kell emberekkel beszélni.
2014. dec. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem érdekel az érettségid.
2014. dec. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

pofonegyszerű

Ha valaki idejönne mondjuk Azerbajdzsánból, állítaná hogy tud magyarul, és lenne veled velemilyen üzleti ügye, akkor attól tennéd függővé, hogy szóba állsz vele, hogy milyen pecsétes papírt lobogtat az orrod előtt? Vagy lazán azt mondanád, "ja tudsz magyarul? Jó, akkor beszélgessünk" -- és onnantól vagy megérti amit mondasz, és magyarul tud rá válaszolni, vagy pedig kamuzott, és lehet hogy nem haragszol, de nem értitek egymást tehát nem tudtok tárgyalni.


Na így vannak az osztrákok is a némettel.

2014. dec. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Menj inkább földrajzból
2014. dec. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, érettségit persze abból tegyél, ami könnyebben megy, ha már választható.


Ha jól tudom, öt tantárgy mindenképpen kötelező, de szerintem ebből csak egy idegen nyelv -- ha neked az angol az erősebb, nyilván az az. Nem tudom, (illetve nem hinném) hogy az öt tantárgyból kettő is lehet-e idegen nyelv, azaz kivált-e még egy tantárgyat, ha a németből IS érettségizel, és akkor csak még hármat kell-e felvenni. Azért ezt csak kérdezd meg a tanulmányi osztályon.


Ha nem, (tehát egy idegen nyelv mellé mindenképpen még legalább négy nemnyelvi tantárgy kell, és hiába veszed fel a németet) akkor szerintem is inkább előbb érettségizz le a kötelezőkből, aztán ha papírt akarsz a nyelvtudásról, akkor inkább nyelvvizsgára "gyúrj".

Nemzetközileg elismert, EGYNYELVŰ nyelvvizsgát tegyél, ne rigót, és a nyelviskola NEM kötelező hozzá, akárhogy is nyomulnak ezzel. (A nyelvi felkészülés persze ajánlott, akár tanfolyamon, akár magántanárral, akár saját utakon..)


Ha Budapesten laksz, tudok olyan helyeket, ahol ingyen lehet nyelvet gyakorolni.

2014. dec. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet két idegen nyelv: a szabadon választott is lehet nyelv.
2014. dec. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem engedlek németből érettségizni Peti!
2014. dec. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!