Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelvtanulás céljából...

Német nyelvtanulás céljából ki milyen továbbtanulási, illetve szintentartási lehetőségeket alkalmaz?

Figyelt kérdés

2 német tanfolyam után és Maklári Tamás kiváló "Német Nyelvtani ABC" című tankönyve teljes végigtanulmányozása után úgy érzem, hogy hamarosan elérem a középfokú szintet e nyelvből, mégis hiányát érzem annak, hogy úgy igazán gyakorolni tudjak rá. A lényeg, hogy olyan lehetőségeket szeretnék hallani tőletek mint például fimnézés. De mindent részletesen. Ha valaki filmet néz gyakorlásképp azt hogyan teszi? Magyar felirattal vagy német felirattal. Esetleg más lehetőségek filmeken kívül? Valamint mivel Szállítmányozás, Logisztika területén végeztem, ha valakinek kifejezetten erre a területre való gyakorlási tippe van, azt külön megköszönném, hiszen a szakmai nyelv szinte egy különálló dolog és nem ártana belekezdeni abba sem! :)

Köszönöm előre a válaszokat!



2014. dec. 23. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Felirat nélkül. A felirattal való olvasás tulajdonképpen értelmetlen, ugyanis olyan, mintha egy könyvet olvasnál, miközben valaki melletted egy másik nyelven mondja ugyanazt. Filmet amúgy sem ajánlom, hogy nézz, inkább sorozatot, mert minden film elején az agyad 20-30 percig egy képet épít a szereplőkről, a történésről, az időről, a térről, amikor/ahol a film játszódik, és egy képet, sztorit alkot a fejedben, de ez elveszi a figyelmedet. Inkább sorozatot nézz, ahol az első 2-3 rész után már az összes szereplőt ismered, nem kell a neveket mindig elölről megtanulnod, és így az agyad koncentrálhat a nyelv megértésére.

Én azt ajánlom, hogy olvass valami jó kis könnyű nyelvezetű könyvet (bookrix.de oldalon egy csomó könyv, novella van, amit ottani tagok írtak, szóval nem túl irodalmi a nyelv, viszont válogatni kell, mert van, ami igénytelen, összecsapott, stb... és azzal többet ártanál magadnak). Ezek epub formátumban vannak, ezért akármilyen netes/mobilos epub olvasóval tudod őket olvasni. Egy forintodba nem kerül.

A sorozatokon és a könyveken kívül ajánlom még a német levelezőpartnereket, ilyeneket találsz pl. a livemocha weboldalán, vagy sok más helyen a neten.

Még annyit, hogy a szaknyelvet egy picivel később kezdd el, ugyanis az nem más, mint szókincsfejlesztés adott témában, viszont ehhez kristálytiszta nyelvtani alapok szükségesek.

Sok sikert :)

2014. dec. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm ezt a kielégítő választ és meg fogom fogadni a tanácsaidat mindenképpen! :)


Ettől függetlenül várok még másoktól is további tippeket. Ki akarok próbálni minden hasznos dolgot ehhez kapcsolódóan. :)

2014. dec. 23. 21:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva németül megértem magam társalgási szinten. Utoljára 7 éve tanultam ezt a nyelvet. Angolt sosem tanultam, de kiigazodom benne, igaz a beszéd nem nagyon megy, de megértem. Most a fejembe vettem, hogy megtanulok svédül, és rendesen angolul is, na meg fejlesztem a németem. :) Szóval van még mit tanulnom.
2015. febr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
bocs szerintem nem ide akartam írni :D :D :D :D nem is értem hogyan ........
2015. febr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!