Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kezdő angolosnak ki mondaná...

Kezdő angolosnak ki mondaná meg pontosan a "I'll" jelentését, használatát? Nagyjából sejtem, de nem vagyok benne biztos. Miért így kell:I'll give /adok/?

Figyelt kérdés
2010. febr. 3. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

I'll - I will


ez jövőidő (az I'll az I will összevont alakja). I'll give - I will give = én adni fogok :D

2010. febr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

I'll = I will

A will-let fejezzük ki az olyan olyan jövőidőt, ami:

1. vagy nem biztos -> pl jóslás -> You will pass the exam. (sikerülni fog a vizsgád)

2. ígéretet -> I won't tell it anyone (senkinek sem fogom elmondani)

3. spontán döntést, pl szól anyukád, hogy elfogyott itthon a tej és abban a percben úgy döntesz, hogy -> I'll buy some milk.


a te példádban a spontán döntés miatt lehet, hogy valaki kér tőled egy ceruzát pl és te adsz neki.


a will tagadása a won't.

2010. febr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

I'll = I will.

A jövő idő kifejezésének egy módja. Akkor használjuk pl., amikor jóslatokat teszünk, hírtelen döntést hozunk, nem annyira tőlünk függő jövőbeli tervezésről van szó, mint a "be going to"-nál.

2010. febr. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na, jó lassan írtam le... :)
2010. febr. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam! Van itt egy másik rémség: "I'd" Erről aztán halovány ibolyám sincs!
2010. febr. 3. 21:09
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

I'd = I would

Jelentése: -ná,-né

Pl.: I'd be a doctor = Lehetnék egy doktor.

Használjuk feltétes módban, de spontán is.

2-es típusú feltételes mondatokban az if-es mondat past simple, a második rész lesz would-os. Pl.: If I were you I would go abroad. = Ha a helyedbe lennék, külföldre mennék.

2010. febr. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Illetve lehetne 'I had' is. Azt legtöbbször akkor használjuk - az ige harmadik alakjával -, ha a múltról beszélve visszautalunk azt megelőző dologra. Pl. "When I arrived at home I realised that I had lost my key."
2010. febr. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Hoznátok még példamondatokat?
2010. febr. 4. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!