Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek németül, spanyolul...

Szerintetek németül, spanyolul, vagy olaszul tanljak?

Figyelt kérdés

Jövőre megyek gimnáziumba, tehát el kéne döntenem.

Arra lennék kíváncsi, hogy pl melyik nyelv a könnyebb, szebb, hasznosabb.

Ha beszélitek valamelyik nyelvet, leírhatjátok, hogy mióta tanuljátok, milyen nehéz, hol beszélik..stb

Előre köszi a válaszokat!



2014. dec. 30. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Lesznek akik németet, olaszt, vagy spanyolt mondják.

Én spanyolt mondom, mert én angol után azt tanulom.

2014. dec. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a jövőben Magyarországon vagy Németországban esetleg Ausztriában szeretnél élni/dolgozni akkor természetesen a német nyelvet válaszd.De ha Amerikába,Ausztráliába vagy Dél-Európába szeretnél akkor spanyol vagy olasz.Ez a két nyelv nagyon hasonló,viszont a spanyolt sokkal többen és több helyen is beszélik. A három közül a német a legnehezebb, a spanyol meg az olasz pedig szinte egyformán könnyű .remélem tudtam segíteni :)

Te egyébként milyen sulikat írsz be?csak mert én is jövőre megyek gimibe :D

2014. dec. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Én másfél éve spanyolt tanulok. Nagyon szeretem, szép a kiejtése és az angol után könnyen tanulható. Az olasz az hasonló a spanyolhoz de szerintem a spanyolnak több értelme van. A németet úgy hallom mindenkitől hogy lehetetlen megtanulni az angol után.

Szóval szerintem válaszd a spanyolt, azt biztosan nem fogod megbánni, saját tapasztalatból írom.

2014. dec. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2.válaszoló!

Még nem tudom milyen sulikat jelolok be,de az ilyen erosebb gimikre gondoltam, Bp-en.

pl. Fazekas, Városmajori, Eötvös

Te?? :D

2014. dec. 31. 09:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is gondoltam az Eötvösre de idővel rájöttem hogy nem szeretnék végig szenvedni 4-5 évet ott ugyanis amellett hogy nagyon erős suli mindenki azt mondja hogy verseny istálló is sajnos :/ szóval beírom a Veres Pálnét,Madách Imrét,és József Attilát :D Amúgy sok sikert a felvételihez, nem tudom te hogy vagy vele de én lassan kezdek idegbeteg lenni annyira izgulok miatta :/
2015. jan. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Neked is sok sikert! :) :D
2015. jan. 3. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!