Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kell az oroszban...

Hogyan kell az oroszban helyesen leírni a cirill ábécé betűit kézírással?

Figyelt kérdés

Egyedül tanulom a nyelv alapjait, s lenne egy olyan problémám, hogy a nyelvkönyv (Sag za sagom) cirill betűi nem minden esetben hasonlítanak azokhoz a betűkhöz amelyeket egy internetes videóban láttam.

https://www.youtube.com/watch?v=VCdHAMN1kPA

https://www.youtube.com/watch?v=jkQdwwaylAI

A videóban látottak megfelelőek, vagy csak az helyes ami a könyvben van?



#orosz #orosz nyelv #cirill betű #orosz nyelv tanulása
2014. dec. 30. 18:37
 1/4 chtt ***** válasza:
79%

Az iskolában a videón látottakat tanítják (bár nem néztem végig, de amit láttam... nekem előírós füzetem is volt ilyen betűkkel), de ahogy mi, magyarok sem úgy írunk, ahogy az elsős tanárnéni annak idején megtanította a szép kerek, álló betűket, az orosz írás is eltérhet, és ha simán magyar nagy A-t vagy K-t írsz pl., azt is profin el tudják olvasni. Csak az "l", "m" és "ja" kötésére vigyázz nagyon, mert ott muszáj meglennie elöl annak a kis kacsnak vagy minek, különben olvashatatlanná válnak bizonyos szavak. Én pl. a kis "t" ugyanúgy írom, mint a nyomtatottat, nem pedig a szabályos magyar "m"-nek.

A 'j' megvan a Sag za sagom ábécéjében? Mert valamelyik könyvből hiányzik, de nem emlékszem melyikből. :)

2014. dec. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. dec. 30. 21:38
 3/4 anonim ***** válasza:
2014. dec. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2014. dec. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!