Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg ennyire szívatós a...

Tényleg ennyire szívatós a TELC nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon sokan csalódottan meséltek nekem a TELC nyelvvizsgával kapcsolatos élményeikről, tapasztalataikról és eredményeikről. Én 2015.feb.14.-én megyek német B2 nyelvvizsgára Miskolcon és kicsit megriasztanak a negatív tapasztalatok.

2015. jan. 2. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amiket láttam azok közül a legkönnyebb. Nekem is 1 hónap rákészüléssel meg lett.
2015. jan. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

A szóbeli nem az, csak (állítólag) az írásbeli

Illetve ott is inkább csak a levélírás és akkor, ha valaki teljesen félreértelmezte a feladatot

2015. jan. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

A lányom (18 lesz, most fog érettségizni, szeptemberben kezdte a negyedik évet az angollal) elsőre megoldotta novemberben, gondolom, ő nem mesélne csalódottan.

Ne hagyatkozzatok azok véleményére, akik felkészületlenség miatt megbuktak, mert magatokkal szúrtok ki.

Sok sikert!!!

2015. jan. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én oda mentem angol közép komplexre, aztán lazán ment elsőre minden.
2015. jan. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

áhh!!

a TELC elég könnyű nyelvvizsga. Voltam BME-n is ott megbuktam, 1 hónappal rá mentem TELC-re és meglett. Amúgy meg az a fontos, hogy ne ceruzával írj (mert ő amúgy ezt mondják), hanem tollal. Sok ismerősöm 1-2 ponttal csúszott le, akik ceruzával írták.. Ámbár én is és az ismerőseim is angolon voltunk középfokon

2015. jan. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sok Szerencset neked is!!! En is akkor megyek nyelvvizsgazni Telc nemetre.... Nagyon be vagyok parazva nagyon felek :(

Hol teszed le a nyelvvizsgat?:)

2015. jan. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Neked is!!:) miskolcon még bővebbet nem tudok :) én is félek mert rákényszerülésből teszem le hamarabb tudásom van de később jobb lett volna. Te hol? :)
2015. jan. 28. 18:13
 8/8 anonim válasza:

Én angol B2 voltam, szóbelim harmadjára lett meg az írásbelim meg negyedjére. Tapasztalat ha jót akar magának az ember nem Kecskeméten megy telc nyelvvizsgára. Írásbelin 80%-os nyelvtani részeket írtam levelemre meg 0 pontot kaptam.Aztán központilag átraktak egy másik nyelvvizsga központhoz, gondolom már nekik is gyanús volt a dolog és mit ad isten egyből meg lett az írásbelim 45pontos levéllel, pedig akkor már úgy voltam vele hogy ezaz utolsó alkalom nem érdekel ha ez sem sikerül legfeljebb megyek BME-re. Szóbeli is érdekesen alakult igaz én angolból voltam a német sokkalta könnyebb, mert ott pl. prezentációnál csak 5 témát kell megtanulnod nekünk angolosoknak min. 30-at. Első alkalommal max pontszámokat kaptam a szóbelire csak a magnóm nem lett 50%-os ja és a beszélő társam előtte lévő nap jött vissza Angliából. Második alkalommal 3 voltunk, tiszta káosz volt +40 fok mert nyár végén mentem. Harmadjára végre kifogtam egy átlagos tudású lányt és a magnó se recseget ropogott összevissza így meg lett. Habár azóta is érdekesnek találom az egészet, hogy első alkalommal max pontot adtak a beszélgetésre másodjára meg még az 50% -se értem el pedig ugyanaz a vizsgáztató volt bent.

Összesítve: jó helyen, jó nyelvvizsgaközponttal, alapos felkészüléssel biztos meg lesz a nyelvvizsgád.

2015. jan. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!