Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A szilmarilokat középszintűnél...

A szilmarilokat középszintűnél alacsonyabb angoltudással el tudom olvasni (és meg is érteni)? Mennyire nehéz a nyelvezete?

Figyelt kérdés

2015. jan. 4. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
97%
szerintem kizárt. kimondottan nehéz a nyelvezete, és kell hogy legyen egy átfogó képed középfölde történelméről, mert egyébként magyarul is szinte követhetetlen a sok név meg kapcsolat. de nem akarlak ám lebeszélni, mert szerintem fantasztikus könyv, úgyhogy kezdd el magyarul és ha tetszett, akkor olvasd újra angolul egy kis idő múlva. így már lesz fogalmad a történetről, és az angol szöveg biztosan könnyebbnek fog tűnni, mintha rögtön elsőre azzal próbálkoznál.
2015. jan. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ide írtam egy rövid idézetet hogy másnak is legyen fogalma róla:

"Yet it is told among the Eldar that the Valar endeavoured ever, in despite of Melkor, to rule the Earth and to prepare it for the coming of the Firstborn;"


Szerintem szókincsben elég könnyű, viszont a régies körmondatok nekem elég nehéznek tűnnek, de ha te tudod követni akkor nincs probléma.

2015. jan. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elég nehézkes szöveg szerintem. Főleg, ha első angol nyelvű könyved lenne, válassz valami könnyebbet, nagyobb lesz a sikerélményed. :)
2015. jan. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor ránézek magyarul! :)
2015. jan. 5. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!