Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mik a jelenlegi diplomaátvétel...

Mik a jelenlegi diplomaátvételi szabályok a nyelvvizsgával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Csak egy darab felsőfokú kell? Vagy hogy van most?

Köszönöm!


2015. jan. 4. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez intézményenként (vagy talán szakterületenként) változik, a felvin az egyes szakok kimeneti követelményeinél van egy hosszú rendelet, abban benne van az összes. De valószínűleg az adott intézmény honlapján is. Általában egy középfok kell, de van ahol két szaknyelvi, ami helyettesíthető felsőfokkal.
2015. jan. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Benne van a tanrendben. Az én szakomon elég egy középfok élő idegen nyelvből, mivel nagy eséllyel úgyis csak az anyanyelvemet fogom használni a végzettségem kapcsán.

De egy nyelvi vagy idegenforgalmi szaknál ez természetesen nem lesz igaz, ott más az előírás. A kar honlapján valószínűleg megtalálod a szükséges infót, ha mégse, akkor kérdezd a tanulmányi előadód.

2015. jan. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hova jársz?

Nem szoktak kérni (mindenütt) felsőfokút, általában elég a középfokú (komplex)

2015. jan. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az alapdiplomához elég a középfokú nyelvvizsga

Az intézmény tanulmányi- és vizsgaszabályzatában kéne megnézni

2015. jan. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


A harmadik válaszolónak - nem járok még sehova :) Gimnazista vagyok, csak gondoltam megkérdezem, hogy jelenleg mi a helyzet.

2015. jan. 6. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!