Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolból ha a think igét...

Angolból ha a think igét használjuk, mikor kerül hozzá a that?

Figyelt kérdés
Szóval lényegében mikor használjuk a think és mikor a think that szerkezetet?

#angol #think that
2015. jan. 5. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:
ha úgy gondolja.... valaki vagy ha azt gondolja hogy...
2015. jan. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vree ***** válasza:
100%

Mind a kettő helyes, a that többnyire elhagyható, de nem hiba ha kiteszed.


Az angol sokkal kevésbé ", hogy"...oz mint a magyar (és SOHA nem tesz előtte vesszőt).


I know that you hate me.

I know you hate me.


I think I love him.

I think that I love him.


stb.


Olyankor jó kitenni, ha mondjuk magyarul az "azt, hogy..." is helyesnek érződik. "Én tudom azt, hogy nem vagyok a legkiválóbb anya..."stb. Magyarul egy kicsivel több hangsúlyt/nyomatékot akarsz adni.

Míg például a that nélküli "I think..." olyasminek hangzik, mint a "szerintem.../azt hiszem", nem úgy, mint az "azt gondolom...", nyilvánvalóan mert kisebb a nyomaták/hangsúly a "gondolom azt"-on, kevésbél van benne az a jelentés hogy "figyeljetek, mert ez az én véleményem".

2015. jan. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2015. jan. 5. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!