Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felirattal vagy simán? Ha...

Felirattal vagy simán? Ha angol gyakorolni és főleg tanulni szeretném, hogy nézzek pl. sorozatokat. Angol felirattal vay simán az angol szinkronnal?

Figyelt kérdés
Melyik lehet leghatékonyabb?

2015. jan. 5. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
En felirat nélkül nézem őket. Akkor nem a magyarra koncentrálsz. Persze ez tudasszinttől ős függ. Ha gyengébb vagy kezdd feliratosan.
2015. jan. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem magyar felirattal nézném, hanem angollal. Tehát hogy mindenképp tudjam gyakorolni az angolt.:D
2015. jan. 5. 19:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ha van felirat,de teljes feliratos kell,nem olyan,ahol csak kb van ott a szöveg.

Vannak ilyen anyagok youtube-on és ha van ECTV tv adótok,akkor ott vannak direkt ilyen adások is.

2015. jan. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát. Listening gyakorláshoz egyértelműen felirat nélkül. De felirattal is tanulsz.
2015. jan. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen szinten vagy. No meg attól, milyen a sorozat, amit nézel. Én anno angol felirattal kezdtem nézni ezeket, több okból is: sokféleképpen beszélnek az angol anyanyelvűek, rengeteg fajta akcentus van, nagyon nehéz volt beleszoknom; és nem is voltam olyan szinten, hogy mindent értsek, viszont érteni akartam, mert elsődlegesen a szórakozás miatt néztem, nem pedig a nyelvtanulás miatt. Rengeteget fejlődtem így is, később pedig magabiztosan hagytam el a feliratot :)
2015. jan. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha érted felirat nélkül is, akkor úgy. Ha nem érted, akkor először felirattal, aztán ugyanazt felirat nélkül. Később ha már jól megy, le lehet szokni a feliratról.
2015. jan. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Angol szinkron + angol felirat. Ez a leghatásosabb.
2015. jún. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!