Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Pénteken nyelvvizsgázom,...

Pénteken nyelvvizsgázom, Origo, Angol középfok, szóbeli, menni fog vajon?

Figyelt kérdés

Tudom, ez így hülye kérdés, honnan tudhatná bárki is, hogy én mennyit tudok.. De.

Az írásbeli már megvan, nyáron csináltam, nem készültem rá, az előtte lévő pár napban megnéztem, hogy milyen feladatok lehetnek, ennyit tettem érte. Hamar is kész lettem ott, még olt 1,5 óra az időből, aztán eljöttem. Igaz, éppen, de meglett 65%-al. Most szóbelizni fogok. A helyzet az, hogy most sem készültem semmit, és csak most nézem, hogy milyen témák lehetnek:

14. MAGYARORSZÁG


Magyarország természeti értékei

tájak, egy-egy város leírása, turisztikai nevezetességek

a főváros és/vagy szülővárosa legfontosabb nevezetességei

hagyományos és nemzeti ünnepek

szokások

nemzetiségek Magyarországon, magyar nemzetiségek más országokban

kulturális értékeink

15. A CÉLNYELV ORSZÁGA(I) ÉS AZ EU


a célnyelvi ország(ok) főbb jellemzői (fekvés, nagyság, főváros, pénznem, államforma)

a legismertebb földrajzi értékek (éghajlat, tájak, városok) és turisztikai nevezetességek

ismertebb ünnepek, szokások

a mindennapok kultúrája (étkezés, közlekedés, a társas érintkezés formái)

kulturális értékek


Hát tiszta szívemből remélem, hogy nem ezekből fogok vizsgázni... Nem, hogy angolul, de magyarul sem biztos, hogy sikerülne, a többi nem olyan vészes, talán még 1-2, de ez a 2 borzasztó.

Sokaktól hallottam, hogy az Origós szóbeli a legkönnyebb, még az angoltanárom is azt mondta, ha az írásbeli ment az origósból, akkor a szóbeli az laza lesz. Hát merem remélni. Tudom, nem most kellett volna utánanézni, de már mindegy, jelentősen sokat nem tudok érte tenni, csak a saját tudásomra hivatkozhatok. Az a baj, hogy nem beszélgettem sokat soha angolul, de a kiejtésem jó, szókincs sem rossz, csak félek, hogy hibázni fogok. A magnótól nem parázok, csak a beszélgetéstől.. Nagyon vészes lesz?


2015. jan. 7. 22:22
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mellesleg sok filmet nézek angolul, meg a videók, stb, ezek segítenek érteni a beszédet, az nem lesz nehéz.
2015. jan. 7. 22:30
 2/14 A kérdező kommentje:
Ja, és ez lehet hülye kérdés, de, ha bemegyek a beszélgetős részre, akkor angolul kezdjem, tehát úgy is köszönjek, vagy mi?
2015. jan. 7. 22:34
 3/14 anonim válasza:
100%

Ha jól tudom (ne kövezzetek meg, ha nem), origón a szóbeli úgy néz ki a bemutatkozás és egyebek után, hogy pár lefordított kép (témák) közül kell választanod 2-t és a szimpatikusabbról kell beszélned. Ha ettől a 2 témakörtől tartasz csak és a többi megy, akkor elég kicsi az esély arra, hogy pont ezt a 2 témát fogod húzni, de ha mégis akkor ez csak kreativitás kérdése.

Tegyük fel, hogy kihúzod a Magyarország (14-es) tételt. Gondolom a parlament vagy valamilyen nevezetesebb épület, esetleg táj lesz a képen. 2 mondatban elmondod, hogy milyen szép és jó ez az ország, több, mint 1000 éves történelme van és utána áttérhetsz AKÁR a történelem órákra is, hogy te azt szeretted e vagy sem. Ha szakszavakat nem tudsz a témában, akkor beszélj sokat. Jellemezd a képet vészhelyzetben, ha végképp nem jut az eszedbe semmi.


A vizsgázóknak az írásbeli szokott gondot okozni, a szóbeli nem igazán, ráadásul origón nem nehéz a szóbeli (sokan csinálják csak ott a szóbelit a könnyebbsége miatt).

Egyébként az írásodon látszik, hogy tanult ember vagy, hidd el, sikerülni fog.

2015. jan. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%
Igen, angolul beszélj végig, úgy is köszönj, amikor belépsz!
2015. jan. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Jól esett, hogy letanultembereztél, de csak most fogok továbbtanulni, habár hülye nem vagyok. :)
2015. jan. 7. 22:50
 6/14 anonim ***** válasza:
Vizsgáztatótól hallottam, hogy az origón szándékosan levitték a szóbeli pontozását. A vizsgarészek rövidek, pár perc alatt nem is lehet tudományos eszmefuttatásokba bocsátkozni. A hibáktól ne félj ne is zavartasd mgad, mindenki elkövet hibákat, elvégre ez nem egyetemi diplomavédés, hanem egy középfokú nyelvvizsga. A fontos a kommunikativitás.
2015. jan. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A beszélgetésen 36 pontom lett az 50-ből, azt mondták 34-nek kell lenni, hogy meglegyen. De nem értem, a magnón 10 kérdés volt, mindegyikre válaszoltam, ott azt mondták, hogy 8 pont kell minimum, tehát szerintem 10 pontom tuti lesz a 20-ból, ha nem több (11-13-ra számítok). Tehát, ha összesen a 70 pontból van 42 akkor már meg van a vizsgám ugye?
2015. jan. 9. 16:44
 8/14 anonim ***** válasza:
Képleírás nem volt?
2015. jan. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De a beszélgetés részben, de már értem, hogy hogyan van, szerintem meglesz.
2015. jan. 10. 19:33
 10/14 anonim válasza:

Üdv megint!

Ha 42 pontod lesz, annak lehet örülni, mert az épp 60%.

Majd írd le az eredményt, kíváncsi vagyok rá.

2015. jan. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!