Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Pénteken nyelvvizsgázom,...

Pénteken nyelvvizsgázom, Origo, Angol középfok, szóbeli, menni fog vajon?

Figyelt kérdés

Tudom, ez így hülye kérdés, honnan tudhatná bárki is, hogy én mennyit tudok.. De.

Az írásbeli már megvan, nyáron csináltam, nem készültem rá, az előtte lévő pár napban megnéztem, hogy milyen feladatok lehetnek, ennyit tettem érte. Hamar is kész lettem ott, még olt 1,5 óra az időből, aztán eljöttem. Igaz, éppen, de meglett 65%-al. Most szóbelizni fogok. A helyzet az, hogy most sem készültem semmit, és csak most nézem, hogy milyen témák lehetnek:

14. MAGYARORSZÁG


Magyarország természeti értékei

tájak, egy-egy város leírása, turisztikai nevezetességek

a főváros és/vagy szülővárosa legfontosabb nevezetességei

hagyományos és nemzeti ünnepek

szokások

nemzetiségek Magyarországon, magyar nemzetiségek más országokban

kulturális értékeink

15. A CÉLNYELV ORSZÁGA(I) ÉS AZ EU


a célnyelvi ország(ok) főbb jellemzői (fekvés, nagyság, főváros, pénznem, államforma)

a legismertebb földrajzi értékek (éghajlat, tájak, városok) és turisztikai nevezetességek

ismertebb ünnepek, szokások

a mindennapok kultúrája (étkezés, közlekedés, a társas érintkezés formái)

kulturális értékek


Hát tiszta szívemből remélem, hogy nem ezekből fogok vizsgázni... Nem, hogy angolul, de magyarul sem biztos, hogy sikerülne, a többi nem olyan vészes, talán még 1-2, de ez a 2 borzasztó.

Sokaktól hallottam, hogy az Origós szóbeli a legkönnyebb, még az angoltanárom is azt mondta, ha az írásbeli ment az origósból, akkor a szóbeli az laza lesz. Hát merem remélni. Tudom, nem most kellett volna utánanézni, de már mindegy, jelentősen sokat nem tudok érte tenni, csak a saját tudásomra hivatkozhatok. Az a baj, hogy nem beszélgettem sokat soha angolul, de a kiejtésem jó, szókincs sem rossz, csak félek, hogy hibázni fogok. A magnótól nem parázok, csak a beszélgetéstől.. Nagyon vészes lesz?


2015. jan. 7. 22:22
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Igen, ha 42 pont megvan, akkor sikeres a vizsga, de az egyiknek(magnó,beszélgetés) legalább 40%-nak kell lenni, hiába van meg összesítésben a 60%, ha az egyik kevesebb lett, mint 40%, mert akkor nincs meg.
2015. jan. 11. 00:08
 12/14 anonim ***** válasza:
54%

Milyen volt?

Meglett ?

2016. máj. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Ó.. Mikor volt már ez. Meg hát. :D

Angol közép érettségi pedig 97%. :)

2016. máj. 9. 18:20
 14/14 anonim válasza:
Megy még az angol? :D
2022. máj. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!