Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért ilyen nehéz az angol...

Miért ilyen nehéz az angol nyelvtanulás Kanadában?

Figyelt kérdés
Most januárban lettem 16 eves, asszem oktober 15tol jarok iskolaba. Mindenki azt mondta aaa 2 het az, par honap 1 ev es anyanyelvi szint, hat vagy en vagyok akkor segghul ye vagy baromsa g mert nincs aki tanitson-se magyar angol tanar, se szulo es itt ugye mindenki angolul beszel, magamra maradtam es bevallom oszinten nagyon nehez tanulni, foleg ugy, h pontosan ejtsem ki a szavakat mert kulonben nem ertenek az akcentusom miatt. Nem ertem miert ilyen nehez tanulni mig a kis sza rosoknak semmiseg?? Tanulok mindennap, google fordito, internet that's it es nem, nem a szlengekkel van a baj hanem maga a nyelvvel h minden magyar szot, kifejezest meg kell tanulni angolul mondani, irni, olvasni es hallasbol erteni. Kerek szepen tanacsokat, hasonlo tapasztalatokat ittvagyok vancouver bc skypeom is van ha valaki hasonlo cipoben jar!!!

2015. jan. 13. 04:31
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Sokszor nem egyszerű, az tény. Igazából több dologtól is függhet. Szerintem pl. minél jobb volt a tudásod mielőtt kimentél, annál gyorsabban 'ragadnak' a dolgok. Nagyon alap szinttel tényleg nehezebb (pontosabban többet kell rajta dolgozni). Én pl. középfok felett voltam mikor kimentem és az elején nagyon el voltam veszve - aztán pár hét alatt sokat fejlődtem. De függ a személyiségtől és a tanulási stílustól is. Ha szerencséd van és olyan típus vagy akire 'ragad' a nyelv, akkor nyilván egyszerűbb dolgod van. Ha nem, akkor munkásabb. Amire megpróbálhatsz odafigyelni, hogy ne görcsösen ragaszkodj az angol - magyar megfeleltetéshez: ne próbálj mindent lefordítani és mindent megérteni. Sok esetben egyenlőre megelégedhetsz azzal, ha nagyjából érted miről van szó. Mondjuk minden fél mondatot, vagy minden másodikat (a közeg úgyis segít). Ha meg valami konkrét dolgot kell megérteni, akkor visszakérdezel. Egy idő után egyre hosszabbak lesznek ezek az 'egységek' amiket megértesz. És ne akard a magyar megfelelőket mindenáron megtalálni. Ha nyelvkörnyezetben tanulsz, könnyen előfordulhat, hogy lesznek mondatok/kifejezések amiket értesz, tudod használni, tudod mire vonatkozik, de nem biztos hogy hirtelen találsz rá magyar megfelelőt. A szituációhoz vagy szövegkörnyezethez kösd a dolgokat. Egy hülye példa: nyilván ha valakitől ugyanazt a mondatot hallod mikor találkoztok és közben mosolyog, akkor az valószínűleg olyasmit fog jelenteni, hogy 'Szia, rég láttalak, mi újság?' nem pedig azt, hogy 'A fene törjön ki, te már megint itt vagy?'

Egyenlőre ennyit tudok, de szívesen segítek amit tudok, írj e-mail-t.

(Ha jársz az akváriumban - üdvözlöm a vidrákat :-) )

2015. jan. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs benned hiba. Aki azt allitja, hogy 6 honap 1 ev alatt meg lehet tanulni kivaloan/anyanyelvi szinten, az alltatja magat, vagy meg nem tanult nyelveket.

Anyanyelvi szinten nem fogsz megtanulni, mert mindig is lesz akcentusod.

16 evesen mar keso, hogy ne legyen. Ne gyotord magad, tanulj, hallgasd a nyelvet korulotted. Olvass, ebbol megtanulod a nyelvtant es helyesirast, sok kifejezessel egyutt. Nezz sok filmet ebbol meg a beszedet. Csapodj angolul beszelo emberek melle, figyelj, beszelj, ne legyel szegyenlos.

Annak idejen en is igy tanultam, uj lakohely, uj iskola egy szo ottani nyelvtudas nelkul. Nem konnyu, de meg lesz. 3 honap az semmi meg.

2015. jan. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A szüleiddel vagy kint?
2015. jan. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%
Canadában beszélnek franciául is
2015. jan. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

És van olyan magyar szavunk is, hogy Kanada, kedves utolsó! :D


PLS don´t hate me

2015. jan. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat, tanacsokat. Ayukammal vagyok itt. Van 1 magyar ismerosom ki itt nott fel anyanyelvi szinten tud angolul o fog segiteni forditgatni, nyelvtannal nincs problema mert van konyvem meg internet egyedul a szavak meg a kifejezesek. Lassan alap fok meglesz es azert el vagyok a tobbiekkel de beszelgetni az tulzas, csak ha nagyon alap szint
2015. jan. 14. 06:26
 7/7 anonim válasza:
Fenti jó tanácsok mellett nagyon fontos, hogy angolul beszélő emberekkel társalogj lehetőleg minden nap, minél többet. Enélkül soha nem fogsz jól beszélni angolul.
2015. máj. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!