Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiker éri meg inkább...

Melyiker éri meg inkább tanulni Francia vagy spanyol?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyiket éri meg tanulni használhatóság szerint tanulás nehézsege megy ilyenek ??

2015. jan. 13. 12:15
 1/10 anonim válasza:
12%
Szerintem a spanyolt.Ugyanis egész Dél-Amerika (Brazíliát kivéve)beszéli a spanyolt. A francia szerintem meg nem jó nyelv, de te döntöd el melyik tetszik :)
2015. jan. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én is ezen a véleményen vagyok hogy a spanyolt tobben beszélik

Viszont a francia kicsit jobban tetszik :S köszi a választ :)

Még agyalok rajta de tovabbi érveket is szívesen meghallgatok

2015. jan. 13. 15:24
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Az, hogy melyik nyelvet tanuld inkább, természetesen attól is függ, hogy később mit szeretnél csinálni, hol akarsz továbbtanulni.

A francia a legtöbb nemzetközi- és világszervezet egyik hivatalos nyelve, és Európa négy-öt országában is ez a helyzet. Magyarországon is keresettebb, mint a spanyol, mert kevesebben tanulják. Ha Dél-Amerikában vagy mondjuk Madridban szeretnél elhelyezkedni a jövőben, akkor tényleg a spanyol a hasznosabb.

2015. jan. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elhelyezkedni én az USA ra gondoltam azon belül is New York környékére szerintetek akkor melyik lenne hasznosabb?
2015. jan. 13. 17:48
 5/10 webnyelv ***** válasza:
75%

Hiába beszélik nagyon sokan Brazíliában és Dél-Amerikában a spanyolt (bár tudtommal Brazíliában inkább portugálul beszélnek), ha az messze van és sosem kerül kapcsolatba azokkal az emberekkel a kérdező.

Itt Európában ill. kis hazánkban a franciának lehet több hasznát venni.

USA-ban már attól függ, hova mész, mert északon Kanada közelében a francia hasznosabb, délebbre, Mexikó közelében a spanyol. New York környékén én a franciára tippelek.

Kiejtés, beszédértés szempontjából a francia nehezebb, egyébként kb. egyforma nehéznek mondható a két nyelv. A spanyolban több az igeidő, több az igerag, a franciában pedig van néhány apróság, ami a spanyolban nincs (pl. "en" névmás, összetett múlt időben egyeztetés).

2015. jan. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha az Egyesült Államokat akarod megcélozni akkor a spanyol a jobb, New Yorkban is, mert ma már ott elég tekintélyes számú latin-amerikai bevándorló él. Mondjuk ott még nem az a helyzet mint a nyugati parton ahol már spanyol-angol feliratok vannak egyes helyeken.

Ha pedig Eu.ban maradnál akkor inkább a nagyon magas szintű francia a jobb.

2015. jan. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az Egyesült Államokban, éppen azért, mert nagyszámú a spanyol eredetű bevándorló, kitermelődik a második-harmadik nemzedékből az a réteg, amely az angol-spanyol szükségletű munkákat önmaga is el tudja látni. Valószínűleg nem keresnek ilyesmire máshonnan érkezőket.

Az angol mellett egy másik nyelvvel - adott esetben a franciával - könyebben találhat valaki munkát, feltéve természetesen, hogy az illető szakma keresett az USÁ-ban.


(Kedves Webnyelv, te nyilván az "on" személyes névmásra gondoltál, csak féleütötted, ugye?) :)

2015. jan. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%

Lehet, h a munkát eltudja látni, de elképzelhetőnek tartom, h már az ottléthez is kell vmilyen spanyol tudás.(pl életrajzában azt látják sp.ul tanult már előny lehet) Mert már a 80-as években kisebb nyugati parti városokban kiírták, h az utolsó gringo (sp.ok a fehér amerikaiakat hívják így) vigye el az amerikai zászlót is.

Hogy a franciának mennyire van létjogosultsága az angol nyelvterületen, arról külön vitát lehetne nyitni.

2015. jan. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat nagyon hasznosak voltak :)

Áprilisban végzek a némettel utana ráfekszek az angolra és majd utana kezdem az ujabb nyelvet addig agyalok rajta :))

2015. jan. 14. 21:12
 10/10 anonim válasza:

A francia nyelvet is beszélek annyian, mint a spanyolt, szerte a világban.

Itt minden attól függ mihez akarsz kezdeni és azután nyelvet választani. Ha van elég energiád és kitartásod én akkor mindkettőbe belevágnék.

Én pl. egyszerre tanultam angolt és franciát.

2015. jan. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!