Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy éves képzéssel angoltanári...

Egy éves képzéssel angoltanári (vagy azzal egyenértékű diploma? Vajon a magyarországi iskolákban mennyire fogadják el ezt a tanfolyamot?

Figyelt kérdés

Hittan-etika szakos tanár vagyok, de mivel jól tudok angolul, és hiány volt angoltanárból átvettem két osztályt angolból, akiket én fogok végigvinni.

Megtaláltam ezt az egy éves képzést, de szerintetek mennyire fogadják el ezeket az átlag magyarországi iskolákban? Érdemes lenne elvégezni? (A főnököm nem tudja....)



2015. jan. 13. 12:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hároméves, fizetős főiskolai diplomával lehet általános iskolában tanítani.


A nyelvet nem a tanárképzésen oktatják. A felvételi vizsgabeszélgetésen folyékony angolt kell produkálni, a szakmai órák angolul zajlanak, akár anyanyelvű is lehet az oktató, a házidolgozatokat angolul kell megírni, magától értetődően, stb, szóval az, hogy "jól tudsz angolul" nem valami extra, hanem a felsőfokú szint a minimum alapfeltétel már az első tanítási naptól.


Középiskolákban tanításhoz egyetemi diplomát kérnek.


Egy csupán egyéves átképzés eléggé kamu és lehúzás szagú....

2015. jan. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szakkal rokon (másik idegen nyelv, magyar nyelvés irodalom, általános nyelvészeti) diplomához ESETLEG létezik egy éves posztgraduális képzés.


De hogy hittan-etika szakos alapokon, azt kötve hiszem....

2015. jan. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a nyelvi mesterfokot (Proficiency) kötelezően meg kell szerezni a főiskola keretein belül, végzős osztályba lépés feltételeként.
2015. jan. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha szerinted egy egy éves gyorstalpalóval szerezhetsz tanári képesítést, akkor azzal a saját hivatásod is degradálod. Tanárképzésben tanulok, az egyik szakom pont angol. Levelező képzésben szerintem leghamarabb 3 év alatt kaphatod meg, és az előző válaszolónak sajnos nincs igaza (pedig jó lenne), ugyanis a ped.-pszich. modulon kívül az ég adta világon semmit nem tudsz beszámíttatni (jogosan egyébként)
2015. jan. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 webnyelv ***** válasza:
Nem arra gondolsz esetleg, amikor két éves minor (anglisztika) szak után még elvégzed az ahhoz kapcsolódó mestertanárit, ami egy egy éves képzés?
2015. jan. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Jol ertem? Hittan-etika tanar mar meg is kapta a tobb eves angol tanitasi munkat, kepzettseg nelkul? Ha mar megkapta, akkor most miert erdeklodik 1 vagy netan 5 eves kepzettseg utan is? Fonok nem tudja, hogy nincs kepzettsege?

"de mivel jól tudok angolul, és hiány volt angoltanárból átvettem két osztályt angolból, akiket én fogok végigvinni."

2015. jan. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A főnököd egyébként tudja, hogy nincs végzettséged?
2015. jan. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy ez a kérdés ki fogja verni a biztosítékot angotanárok körében...:) mondjuk jogosan, de mindegy:)

A főnökön tudja, persze:) Ő vett fel:)

Gondolom azért, mert kb 10 éve tartok magántanárként angolt, és mert a fél gyerekkoromat kinn töltöttem az Egyesült Királyságban.

És nem, nem csak beszélni tudok, a nyelvtan sem okoz gondot.

Nem azzal van a baj, hogy nem akarnék elvégezni egy angol szakot, hanem hogy nem akarok rá annyit költeni. Ugye másoddiploma.......

2015. jan. 14. 14:13
 9/12 anonim ***** válasza:
Jó, az úgy már más tészta (én voltam az angoltanárnak készülő). Ez egyébként általános-, vagy középiskola? A lényeg a lényeg, hogy legrövidebb idő szerintem 3 év, ami alatt képesítést szerezhetsz, ha ez nincs meg, akkor hivatalosan nem taníthatsz.
2015. jan. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2015. jan. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!