Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok a diplomamentő...

Mit gondoltok a diplomamentő programról? Politikától teljesen függetlenül vagyok kíváncsi véleményekre.

Figyelt kérdés
Azt ovlastam, hogy eléggé sikertelen; akiket ez érint, azoknak a negyede veszi igénybe, de náluk is erős hiány látszik a nyelvtudásban.
2015. jan. 15. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Nyelvet nem lehet tanìtani, csak tanulni ha valaki akar. Namost sok lusta 20+ èves koráig nem volt hajlando tanulni, nyilván nem egy program miatt fogja elkezdeni.
2015. jan. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
egyetértek az előttem szólóval, de részemről még annyit tennék hozzá hogy eléggé igazságtalannak tartom, mert én saját erőmből kiszenvedtem a nyelvvizsgát, azok akik meg lusták voltak megcsinálni még kedvezményeket is kapnak, számomra egy bicskanyitogató
2015. jan. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
0%
tök felesleges idegen nyelvet tanulni minek a feleseleges tökre felesleges értelmetlenség
2015. jan. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

2#! Valószínűleg azért nem tették le a nyelvvizsgát, mert nem volt fölöslegesen kidobandó pénzük, és nyílt titok, hogy a nyelvvizsgahelyek többségében pont arra játszanak, hogy egy ember többször is megforduljon náluk. Magyarán szólva, azoknak adnak lehetőséget ezzel a programmal, akik ilyen-olyan okból nem tudták letenni a nyelvvizsgát, lehet az akár anyagi, akár családi probléma.


Azt gondolom, hogy maga a felvetés jó, de a kivitelezésen lehetne mit javítani.

2015. jan. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

4-nek: maximálisan egyetértek. Eleinte volt anyagi lehetőségem is és időm is (tanultam középiskolában is, csak a szint nem érte ott el a középfokút; többször voltam 60-120 órás konkrét nyelvvizsgatípusra felkészítő tréningeken is saját költségből-de közmunka mellett....nem nagyon jut rá), és mikor elénk tették az éles vizsgatesztet....az bizony hírből sem ismerte a tanfolyamokon gyakorolt szintet.

Sajnos én már meghaladtam a 10 próbálkozást :( de tanultam rendszeresen, megoldottam a feladatokat, és kivágtak újra meg újra. Az embernek elmegy a kedve, ereje, pénze. Ráadásul nem túl jó a nyelvérzékem, mert igenis kell hozzá. Nem elég a nyelvtanulás szeretete, az elhivatottság, hiába tanulom a szavakat, a nyelvtant, ha nem használom az életben, nem gyakorlom, a passzív tudás gyorsan kikopik az ember fejéből. Emellett én egyetértek azzal, hogy kell nyelvérzék, hiszen valaki humán, valaki reál beállítottságú (valakiből orvos, valakiből mérnök, valakiből pék vagy sofőr lesz, mert azt tudja megtanulni készség szinten), és mivel kicsi országunkban összesen egy nyelvet beszélünk (nem úgy mint pl. Dánia, Hollandia, Svédország stb.), így elég nehéz egy másik nyelvet megtanulni anélkül, hogy a mindennapokban használnánk, hallanánk legalább szavak szintjén.

A lényeg, hogy befizesd a kiírt B2 szintre felkészítő tanfolyam árát (végül olyan is jelentkezik, aki még hírből sem hallotta az angolt, csak hogy tele legyen a csoport, felveszik), és a végén kaptunk egy B1 szintet tanúsító fecnit. És ezt megteszik addig, amíg csak lehet, hiszen nincs "felügyeleti szervük".

Én igénybe vettem a diplomamentős tanfolyamot, kőkemény 8 hónap volt, végig tanultam heti 8 kontakt óra+ napi minimum 1, de akár 2-3 óra otthoni tanulás, ezt munka és/vagy gyerek mellett 25 fölött nem túl egyszerű, de vért izzadtunk, és most várjuk az eredményét. Ismerem a tanulást, hiszen 2 diplomám porosodik évek óta az egyetemi polcokon, nem "vettem" egyiket sem. Mégis rengeteg kérdés merült fel bennem is: Mi van, ha nem sikerül? Visszafizetni? Miből? 8 hónap tanulás hosszú idő? Hogy bírom ki? Mi van ha önhibámon kívül (betegség, kórház) kitelik a megengedett hiányzás? 1 hete vizsgáztam, de most is azt érzem, hogy nehezebb volt a vizsga, mint amit gyakoroltunk, pedig tényleg tanultunk, jó tanárunk volt, bőven kaptunk hasznos tananyagot is.

2015. máj. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!