Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nulláról mennyi idő alatt...

Nulláról mennyi idő alatt lehet elérni tanulásban egy felsőfokú angol nyelvvizsgáig?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat :)

2015. jan. 16. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Attól függ, milyen intenzíven tanulsz. Nekem egy évig heti húsz óra angolom volt, otthon még gyakoroltam 1-2 órát délután. A másik két évben kéttannyelvű suliban angolul tanultam történelmet, matematikát, biológiát, angolul olvastam és néztem filmeket. Így három év alatt letettem a felsőfokút.


Ha egyszerű angol nyelvtankönyvekből tanulsz heti pár órával, napi több óra autodidakta ráfordítással, 4-5 év alatt lehet. Ez persze a körülményektől függ, a felsőfokú vizsgához alaposabb nyelvismeret kell.

2015. jan. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

(Sajnos) én már nem járhatok kéttannyelvű iskolába, mert már idős vagyok hozzá, de akkor gondolom 1 év nagyon kevés rá.... vagyis lehet meg lehet csináni, csak akkor a nap 24 órájában kéne tanulni...

2015. jan. 16. 18:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha teljesen nullán vagy, akkor sajnos reménytelen. Igaz, én a forrófejű hirtelenmindentakaró emberek táborát erősítem, így kellő elszántsággal, iszonyatos háttéranyag-átrágással és napi 4-5 óra gyakorlással lehetséges. De nem fogadnék rá. Ennyi ideje senkinek sincs hogy mást se csináljon egy évben. :(
2015. jan. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Hogy egy év kevés-e rá az elég relatív. Attól függ mennyire vagy elszánt, mennyi időd van rá és mennyi pénzt tudsz ráfordítani.

Mert ha elszánt vagy és napi 10 órát ráfordítasz (ez reális is lehet ha nincs más dolgod) és ebből a 10 órából napi 2-3 órát fizetsz egy jó angol tanárnak akkor 1 év alatt lazán meglehet.

A tanár nem is feltétlenül azért jó, mert elmagyarázza a dolgokat hanem, hogy vele van beszélgetőtársad ami talán a legjobban megnyomja a fejlődést. Persze napi 2-3 órára elég drága egy tanár.

2015. jan. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

Megint 4-es vagyok. Csak ez lemaradt.

Nekem a középfokú angolom 2,5 hónap alatt lett meg a nulláról ilyen módszerrel, pedig mindenki azt mondta itt a gyakori kérdéseken, hogy ezt nem lehet, de a diploma miatt nagyon kellett és még ért nekem ennyi időt/ráfordítást és pénzt.

2015. jan. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Azért nem a nulláról kezdeném, mert alapfokon már tudok angolul, csak gondoltam mégsem úgy írom ki a kérdést :) Nekem is diplomához kéne, vagyis még nem tudom..

Nagyon pocsék a német nyelvtanítás, 11 év alatt sem jutottam el arra, amit elvárnék, mert egyszerűen nem találtam megfelelő tanárt, aki fel készítene rá vagy a felsőfokra vagy a szakmaira, mert folyamatosan csak az angolt nyomatják (nyelvtan megy, a beszéddel vannak gondjaim) Már a magyar nyelvű óráimat is angol szakszavakkal tanítják, angol diákat mutatnak nekünk...

ezért is gondoltam, h folytatom az angolt, mert már neten is találtam egy csomó oldalt, amivel tudnám fejleszteni a tudásomat :)

2015. jan. 17. 08:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Az átlag embernek, ha nagyon intenzíven csinálja és nem külföldön él, valamint még nem múlt el 30 akkor az 5 év reális.


De akkor nagyon fel kell kötni..


persze lehet több és kevesebb is

2015. febr. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!