Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki tett le CPE nyelvvizsgát?

Valaki tett le CPE nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Milyen volt?

2015. jan. 18. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak erős idegzetűeknek ajánlom, nálunk volt aki sírva fakadt.


Vizsga menete betűre az ami a szabályzatban van, így inkább a tapasztalatom osztanám meg.


Magnóhallgatásban olyan logikai csavarok vannak, hogy még magyarul is el kéne rajta gondolkozni, így ha valakinek nem megy reflexből az angol és nem tud csak a mondanivalóra figyelni esélye sem lesz.


Olvasott szövegértés vállalható lett volna, de elszámoltam magam, így kicsúsztam az időből. Sokat segített, hogy felkészülésnek 2000oldalnyi regényt elolvastam.


Fogalmazás rész gond nélkül ment, bár a vége fele már elég fárasztó volt, itt fakadt valaki sírva. Erre leginkább úgy lehet készülni, hogy leül az ember és annyi oldalt/ideig ír ami a vizsgán lesz.


Nyelvhelyességnél néztem egy nagyot, olyan kifejezések és árnyalatbeli különbségek repkedtek, amire felkészülésnek fél tucat regény elolvasása édeskevés volt, több újságot kellett volna olvasnom.


Szóbeli elég érdekes volt. 10-en voltunk, ebből 6 ember több mint egy évet töltött külföldön, volt egy német és egy ukrán diák is, akik erasmussal voltak Budapesten(angoltanári szakon), volt valaki aki angol call-center ügyfélszolgálaton dolgozott, én meg csak pár hónapot jártam magántanárhoz. Mondanom sem kell, nekem lett a legrosszabb szóbelim, de egy kegyelem "C1 PASS" bizonyítvánnyal hazatérhettem.(mármint a több hónapos bizonyítványkiállítási időt követően)


Összegezve olyan gyakorlópartnert kell keresni, aki nem csak anyanyelvi szinten beszéli az angolt, hanem átlag felettinek számít a tudása még az anyanyelviek között is.

Magyar születésű angoltanár lehet akármilyen jó, vagy éppen a brit cserediák is, de egy angliai születésű angoltanárhoz nem érnek fel.


Ilyen nehéz nyelvvizsgával még nem találkoztam, de előre tudni lehet mire kell számítani, és csak az jelentkezik rá aki komolyan is gondolja. Igaz, hogy csak C1-et kaptam, de az enyém volt a legrosszabb, tehát mindenki bizonyítvánnyal térhetett haza.

2015. jan. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mennyibe került?
2015. jan. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!