Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tett közületek valaki 2014....

Tett közületek valaki 2014. 03. 08. -án középfokú angol nyelvű ORIGÓ írásbeli nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Vélemény a feladatokról, ill. szerinted hogy sikerült?
2014. márc. 9. 10:50
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
Én igen. :) Szerintem nem volt nehéz, én sokkal nehezebbre számítottam. Te hol írtad?
2014. márc. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
Én is. Pár mondattal meggyűlt a bajom keményen, a levélben is elkövettem hibákat és a tesztesnél is félrejelöltem, javítani meg azt mondták nem lehet. Bízom benne, hogy meglesz ettől függetlenül.
2014. márc. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
Nekem a fordításnál az első bekezdés az megölt... azzal többet vacakoltam, de egy óra alatt készen voltam vele. Annyi bajom volt, hogy nekem nem fért ki egy lapra, így a szöveg alá írtam még. A szövegértés szerintem könnyű volt, minden kérdésre tudtam válaszolni. Teszt néhol becsapós volt, mikor átírtam gondolkoztam, hogy nem is azt kellene, de inkább úgy hagytam. A levélnél próbáltam mindenről írni, túl sok sort írtam, így ki kellett vennem vagy 4-et. Remélem meg lesz mindenből a minimum és sikerül. Én kb 15 perccel a vége előtt készen voltam, szóval az idő elég volt.
2014. márc. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy nem volt könnyű :) Egyébként Szigetszentmiklóson írtam.


Érdekes, a fordítós részében az 1. mondat engem is kicsinált...egyszerűen nem tudtam értelmes fordítást összehozni. Értettem teljesen, hogy miről volt szó, de leírni azt az 1 mondatot kb. 20 perc alatt sikerült. Maga a szöveg sem tetszett igazán. A szövegértés része nem volt szerintem sem nehéz, aztán majd kiderül. A levélírásról annyit, hogy utólag teljesen másképp írnám, nem sikerült úgy, ahogy azt valójában megtudnám írni, + szerintem a megadott 5 féle szemponthoz nagyon kevés volt a megszabott 17-20 sor.

2014. márc. 9. 22:25
 5/53 anonim ***** válasza:

Szerintem az mindenkit kicsinált. :) Én is legalább 15 percet elcsesztem vele, de ugye haladni kellett tovább, így nem ragadtam le annál, inkább mentem tovább. Utána nem voltak olyan nehezek a mondatok. A téma az nekem tetszett, én egészségügyben szeretnék amúgy is továbbtanulni, szóval ez nekem jól jött, de sok előnyöm azért nem volt. :D

Remélem nem találnak az elején súlyos hibát és nem húzzák le... az a baj, hogy én sem tudtam megfogalmazni rendesen, hiába tudtam miről szól.

A levélnél valóban kevés volt, én írtam korábban, hogy nekem muszáj volt kivenni vagy 4 sort. Aztán lehet pont azt vettem ki, ami a legtöbb pontot hozta volna, most már ettől is félek.

Tényleg remélem, hogy a 40% mindenhol megvan.

2014. márc. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
Igen, az első mondat engem is kiakasztott. Szerintem hülyeséget írtam, de mindegy is. :D A levelet én is másképpen csináltam volna. Én piszkozatot nem írtam például, mert a múltkori vizsgán az átírással ment el nagyon sok időm, így elég csúnya lett. Meg a hülye fejemmel a jó mondatot írtam át helytelenre pár helyen a levélben. 17 sor kevés ennyi szempontra. Alig tudtam egy-egy mondatot hozzáírni mindenhez és nem lett túl fényes így. Az utolsó operaházas téma tényleg jó volt, bár ott is voltak azért nehéz mondatok. Hát remélem rendesek lesznek. Igazából a vizsgadrukk, az idegesség ilyenkor nagyon kiüt sokakon és amit alapvetően nem követnének el hibát, azt ilyenkor tutira elkövetik. Mikor kijöttem a teremből már nagyon sok mindent másképpen csináltam volna.
2014. márc. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
Pontosan! :(
2014. márc. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
Úgy látom, akkor te már nem először voltál. Mi nem sikerült a múltkor?
2014. márc. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Most jön a nehezebb része a dolognak, kivárni az eredményt!


5.! Hogy érted azt, hogy "Remélem nem találnak az elején súlyos hibát és nem húzzák le..." mert én ilyenről még nem hallottam. Ez mit jelent pontosan?? Vagy csak nekem újdonság ez?

2014. márc. 11. 19:40
 10/53 anonim ***** válasza:
A tanárom mondta, hogy ha találnak súlyos hibát, onnantól kezdve nem értékelik a fordításodat. Viszont ez mindig szöveg függő mennyire súlyos. Sajnos, ha kötekedni akarnak, egy kisebb hiba miatt is lehúzhatják, de sose lehet tudni, mi számít annak.
2014. márc. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!