Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvkönyvet szerezzek...

Milyen nyelvkönyvet szerezzek be önálló latin nyelvtanuláshoz? (Teljesen kezdő)

Figyelt kérdés
2015. jan. 19. 02:38
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Átfutottam, jó lehet.

Mi nem ebből tanultunk, Nagy-Kováts Péter Latin nyelvtan középiskolák számára, ez volt a nyelvtan könyvünk, a tanár úr pedig fénymásolaton hozott be nekünk egyszerűbb olvasmányokat. Az azért jó, mert érdekesebb, mint egy-egy szólás-mondás lefordítása.

De azt mondom, mindig mindent internet mellett tanulni a legjobb. Válogathatsz online anyagok közt, kereshetsz olvasmányokra, rövid latin mesékre (pl. Aiszóposz Fabulái). Ezeket szótárazd ki, és ha megvagy valamennyi kiszótárazással, nézegesd első körben a névszó ragozást. Válassz ki pár főnevet, melléknevet, ami tetszik, ragozd el őket a declinatiójuk szerint. Csinálj kedvedre szóösszetételeket, ha mondjuk farkasról olvastál mesét, gonosz farkas, fehér farkas, kis farkas, stb, és ragozgasd ezeket.

A közmondások azért jók, mert egyben, versszerűen tanulja az ember latinul, és sok szóra lehet így emlékezni. "Hogy is van az "igazság"? Ja, van olyan mondás, hogy borban az igazság, azt úgy mondják, in vino veritas, lám, meg is van."

Ha ezeket eluntad, nézegesd meg a számokat. Tök érdekes dolgok vannak velük, hogy pl. ha septem, octo, novem, decem a 7-8-9-10, akkor miért a 9-10-11-12. hónapok nevei szeptember, október stb.? Mert az ókori latin év márciussal kezdődik. Ilyenek, és ehhez hasonlók, ezért mondom, hogy nettel tanulni a jó, mert mindennek egy pillanat alatt utána lehet olvasni.

Én is hobbiból, szakkörön, önszórakoztatásból kezdtem tanulni, és nagyon sok örömem volt és van a latinnal.

Fontos, hogy ey ideig csak igen egyszerű dolgokkal foglalkozz benne, ragadjanak rád a szavak, szórakoztasd magad vele, mert a nyelvtana igen sok seggelést kíván, ami kedvedet szegheti, ha idejekorán kezded tanulmányozni.

Nagy élmény lehet, hogy majd ha tudsz valamennyit latinul, érteni fogod a spanyol, olasz, francia egy részét, sok mindenre ráismersz az angolban. Rájössz majd, hogy tele a világ latinnal.

Az egyik legszebb műveltségre készülsz szert tenni, sok sikerélményt és örömet kívánok hozzá! :)

2015. jan. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
előző vagyok, Fédruszra gondoltam, Aiszóposz helyett (aki ugye görög volt)
2015. jan. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

íme, 1001 (mille et una) fabula (Aiszóposztól végül)

[link]

2015. jan. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!