Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvvizsgát érdemes...

Milyen nyelvvizsgát érdemes választanom?

Figyelt kérdés

Tegnap kezdtem el egy Nyelvtanfolyamot és rajtam kívül már mindenki tudja hogy milyet szeretne csak én nem.

Ahogy neten szét néztem, vegyes kommenteket, véleményeket találtam.

Valamint h az egyikben erősebb a nyelvtan másikban a szókincs.

Amit már alapból furcsállok, hisz.. nem kell mind a kettő ha angolul szeretnék társalogni?


Ahogy tovább nézegettem, rájöttem hogy nekem igazából m1, Nem attól fogok tudni jobban angolul h milyen a nyelv vizsgám.

Az egyetlen ok amiért ki írom ezt a kérdést hogy Melyikkel megyek többre? Pl akár külföldön vagy a továbbtanulásnál?

Mellesleg b2-st azaz közepet fogok tenni, bár lehet később c2 re módosítom ha úgy alakul.



18/f



2015. jan. 21. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:

C2-re nem fogod módosítani, mert olyan Magyarországon nincs akkreditálva, az anyanyelvi szint. Külföldön a nemzetköi vizsgákat fogadják el, pl TELC, ECL, Euro, City and Guilds, Cambridge. Magyarországon a továbbtanuláshoz tök mindegy, melyiket teszed le.

Nyelvtanos kérdésedre: Nem, nem kell mind a kettő, ha társalogni szeretnél, a társalgás ugyanis nem lyukas szövegek kiegészítéséből, vagy 4 közül a helyes forma megtalálásából áll.

2015. jan. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Furcsa, úgy olvastam hogy lehet, a nagyobb városokban, akár Pesten is, de Bécsben mindenképpen.


Mellesleg nem segítettél ezzel most sokat. Még mindig nemtudom melyiket válasszam.

Melyik a "menőbb" ha például egy álláshoz kell vagy külföldön bármire.

2015. jan. 21. 20:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen, hogy menőbb. Teljesen mindegy. De a külföldieket nemigen érdekli a vizsga, illetve ha valami mégis, akkor külföldi, viszont itt nem akkreditált vizsgák érdeklik, IELTS például. A Cambridge külföldön is, és itt is elfogadott.
2015. jan. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor ha teljesen mindegy miért van 18 fajta?

Valamint van amelyik könnyebb/nehezebb?

2015. jan. 25. 18:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Mért van 18 fajta kenyér, mért van 18 fajta cipőmárka? Üzleti vállalkozás. A szocializmusban csak 1 volt. Nem lehet egyik könnyebb, mint a másik, azért akkreditáltak, nemzetközi szabványnak felelnek meg. Csak néhány szervezési kérdésben térnek el, így mindenki kiválaszthatja, amelyik forma hozzá jobban illik (egynyelvű v. kétnyelvű, van-e benne nyelvtani feladat, egyéni v. páros a szóbeli).
2015. jan. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!