Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol nyelvben, mikor...

Zyebra kérdése:

Spanyol nyelvben, mikor nőnemű és mikor hímnemű a főnév?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el tanulni a spanyolt,de tanár nélkül és így egy kicsit nehéz.Ha a szavakat névelővel együtt(le/la/los/las) tanulom meg, akkor már tudom is, hogy milyen nemű a szó,nem igaz? Az el,los, az hím nemet jelöl, a la,las pedig nő nemet.Ennyi az egész vagy vannak kivételek?

2015. jan. 21. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

[link]


Megbízható oldal, én is szoktam használni (1.5 éve tanulok spanyolt)

2015. jan. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a választ:)
2015. jan. 21. 19:30
 3/7 anonim ***** válasza:
13%

És mi a helyzet a következő főnevekkel?

el hacha, el águila, el hada, el ave, el hambre......és még sorolhatnám. Ezek is hímnemű főnevek?????

2015. jan. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Azt leírja a link Juanito.
2015. jan. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Megint beszólt egy bunkó paraszt!!!
2015. jan. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit visszavehetnél magadból. Ez az oldal azért van, hogy segítsünk másoknak (olyan témákban, amikről van ismeretünk), és nem azért, hogy azt kritizáljuk- ráadásul jogtalanul- aki segít a másikon.
2015. jan. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Juanito:

Ha nem érted, akkor nézd meg a linket.Nagyon jól elmagyarázza;)

2015. jan. 26. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!