Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mennyit érdemes...

Szerintetek mennyit érdemes nyelvkönyvekre költeni? Ti például mennyiért vesztek?

Figyelt kérdés

Érdekelne,hogy mit gondoltok.Már egy ideje tervezgetem,hogy veszek,de van,amikor egyszerűen nem bízom eldönteni,hogy melyiket vegyem,mennyiért vegyem.


A fent említett két kérdésről nagyon érdekelne a véleményetek,illetve még az,hogy szerintetek ugyanúgy jó régebbi,de olcsóbb könyvet venni,mint újat?

Az újnál gondolok most az ismertebb,újabbakra,pl. franciából Allons-y,France-Euro,vagy olaszból a Giro d'Italiano,a Progetto,oroszból a Sag za sagom és spanyolból a Colores.Akárhogy gondolkodok,hogy milyet vegyek,ha veszek,nem nagyon tudok dönteni.Még azt sem tudom annyira eldönteni,hogy többet vegyek,vagy pl. vegyek 1 könyvet munkafüzettel és ennyi.Nálam ez már csak plusz hobbi lenne.



2015. jan. 30. 19:54
 1/9 A kérdező kommentje:
*nem bírom
2015. jan. 30. 19:55
 2/9 anonim ***** válasza:
A könyv értékét magához kell mérni. Különböző célokra vehetek nyelvkönyvet, ezért is van olyan sokfajta. Ha pedig az egyik könyv kielégíti az igényeimet, meg is éri az árát, és én anyagilag is megengedhetem magamnak, akkor megveszem. Valamikor 500-at költök egy könyvre, máskor 5000-et.
2015. jan. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nálam főleg hobbi lenne most az új nyelv(ek) tanulása.

Ez lenne igazából a célom.

2015. jan. 30. 20:07
 4/9 anonim ***** válasza:
ha szükségem van rá,nem nézem az árát
2015. jan. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen elmondtad a lényeget: Éppen emiatt nem tudom eldönteni,mivel nem lenne létszükséglet most,hogy új nyelvet tanuljak,csak az érdeklődés vezérel.Olyan nagyon nagy szükségem nincs rá,de ha szeretnék tanulni,valamilyen könyv csak kellene.
2015. jan. 30. 20:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Én le szoktam őket tölteni, vagy könyvtárban megnézem őket, és ha jól használhatóak, megveszem őket.
2015. jan. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez is jó ötlet,köszi :) De azért még írhattok,persze.
2015. jan. 30. 20:40
 8/9 A kérdező kommentje:

Közben most már arra jutottam,hogy talán nem is veszek még most semmit,hanem az interneten meglévő változatát fogom használni.Annyi a hátránya,hogy a mf. nem biztos,hogy fent van.De legfeljebb csinálok máshonnan,netről feladatot.A magnós részt is meg tudom valahogy oldani,hallgathatok majd videókat az interneten,meg magnós feladatok is vannak a neten gondolom.


De azért köszi mindenkinek a választ. :)

Szerintem végül ez lesz a legegyszerűbb megoldás.

2015. jan. 30. 22:46
 9/9 anonim válasza:

[link]

Erről az oldalról elég jól meg lehet tanulni spanyolul. Ha nem a spanyolt választod nézd meg a duolingot. Ez mind ingyen van és szórakoztatóbb, mint egy nyelvkönyv.

Egyébként franciát én a France-Euroból tanulok és szerintem elég jó könyv, de drága is.

2015. jan. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!