Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ismer valaki német nyelvű...

Ismer valaki német nyelvű (szinkronú), de egyben német felirattal is rendelkező RÖVIDFILMEKET?!

Figyelt kérdés

YouTube-on eddig csak kettő ilyet találtam.

Elsősorban nem komikus/szájbarágós nyelvleckének szánt klippekre gondolnék, hanem igazi, történettel rendelkező rövidfilmekre (max. 40 perc, de inkább 30, az alatt meg bármilyen rövid jó).

De ha nyelvlecke is, legalább olyan kéne, ami erősen haladó szintű, nagy szókincset ölel fel, stb.


És fontos, hogy feliratos legyen, de egynyelvű (magyarán a szinkron és a felirat ugyanaz).


Esetleg valaki futott már össze ilyen filmekkel?



2015. jan. 31. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
2015. jan. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Háááát... én éppenséggel inkább "megfilmesített novellát" értettem volna _rövidfilm_ alatt... :)


...de amúgy elismerem, a válaszolónak van igaza. Végülis, haladó nyelvgyakorlatnak ez is megteszi.

2015. febr. 1. 00:40
 3/5 A kérdező kommentje:

HOPPÁ! !MÉGSEM!

Belenéztem egybe, és ezek tulajdonképpen mind angol szinkronok, csak a felirat német.


Hát ez így azért már nagyon nem jó. >(

2015. febr. 1. 12:51
 4/5 anonim ***** válasza:

bocs én is benéztem

amúgy meg t.rrent oldal pl kickass és letöltöd, ami kell és kerestetsz hozzá a bs playerrel feliratot

2015. febr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A torrentekkel egy baromi nagy baj van:

Én sajnos a T-Home-nál vagyok, és vezeték nélküli nettel (vidéken, ahova vezetékest eszük ágában se lesz kiépíteni, ez alap), szóval egyetlen torrent után is feketelistára kerülnék, + hatalmas térítési díjjakat számláznának ki, + még ki tudja, lehet, hogy perelnének is.


Szóval max. csak direkt linkbe lenne jó, de egy rövidfilmnél szerintem még azt se érdemes.


Szerintem pont nem azzal van a baj, hogy hol találok ingyenes, legálisan letölthető rövidfilmet, hanem azzal, hogy melyik az, amelyik német szinkronú, és a felirat is német hozzá.

2015. febr. 1. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!