Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német szavak és azok nehézségei?

Német szavak és azok nehézségei?

Figyelt kérdés

Hogy lehet az, hogy angolból nagyon jó vagyok, imádom, élek-halok érte, nyelvvizsgáztam már, versenyekre járok. Németből meg a szavak csak addig ragadnak meg, amíg a dolgozatokat megírom ötösre, utána rá öt percre már nem vagyok képes visszamondani őket. Főleg a nemekkel van gondom, a szavak megvannak, de a der, die, das az a halálom. Szókártyáztam, végigmentem a házon, ruhákon stb, hogy megtanuljam, de akárhogy csinálom nem megy :( Igaz, a német a második tanult nyelv, de akkor is :( Totál kikészít.


Valaki volt már hasonló helyzetben? Valamit tudnátok ajánlani, hátha segít a szótanulásban? Köszönöm szépen!


2015. jan. 31. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Pedig végződés alapján nagyon sok főnévnek a (nyelvtani) nemét meg lehet mondani (magolás nélkül) Pl. Az -er

(-ner, -ler)-re végződőek általában hímneműek (egy-két kivétel van pl. s Fenster), az -ar, (pl. r Husar)-är,

-ent,-eur,-or-,-ist végűek - A nőneműek végződései:

-heit,-keit,-in,-schaft,-ung,-e

2015. febr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak a kivételeket érdemes megtanulni
2015. febr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van néhány szó, ahol számít a névelő (jelentés-megkülönböztető szerep)- Pl. der Leiter (vezető)-

die Leiter (létra) -

2015. febr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vagy "r Kiefer" (állkapocs)

"e Kiefer" (fenyőfa)-

2015. febr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Meg a s Teil - r Teil, e Mark - s Mark (velő)

r Kunde - e Kunde (vevő - hír)-

2015. febr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!