Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem vagyok már nagyon fiatal,...

Nem vagyok már nagyon fiatal, és most elhatároztam magam az olasz nyelv tanulására. Semmi előzetes olasz nyelvtudásom nincs, és otthon szeretnék tanulni egyedül. Mit javasoltok, melyik kiadványból, könyvből fogjak hozzá? Melyik a leghasználhatóbb?

Figyelt kérdés
Társalgási szintig szeretnék eljutni.

2015. febr. 2. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul, akkor Duolingo. Van androidos alkalmazása is.

Itt van leírás arról, hogyan csinálta meg valaki egy hónap alatt: [link]

Ha nem tudsz angolul, akkor Gaál Ottó kreatív nyelvtanulási módszerével lehet próbálkozni: unalmas nagyon, de hatásos...

2015. febr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem ami "bejött" az Assimil sorozat Olasz könyve. Kis leckékben, főleg a beszédre és a mindennapi helyzetekre teszi a hangsúlyt, sok hanganyaggal, kevés nyelvtannal. Egyetlen hátránya, hogy épp egy izgalmas, egy magyar számára ismeretlen nyelvtani rész előtt fejeződik be. De ha valaki akar innen könnyen tovább tud menni.


Ha a nyelvtanban is el akarsz mélyedni, én egyéni tanuláshoz a Móritz-féle könyveket ajánlom. Azokban van nyelvtan is, feladatok is, és megoldókulcs (nem minden feladathoz, de a fontosabbakhoz igen) is. Ennek a hátránya, hogy a témák kicsit "csináltak".


Különben ha egy kicsit már tudni fogsz, akkor a neten is találsz egy rakás anyagot. Pl.:

[link]


Jó tanulást!

2015. febr. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az Assimil és a Pons között hezitálok még. Utánaolvasva mindkettőről jókat találtam, és hanganyag is van hozzá.A társalgási ismeretek mellett a nyelvtan is fontos nekem, szeretem érteni is mi miért van. Úgy jobban meg tudom jegyezni, olyan magolós vagyok.
2015. febr. 6. 07:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is egyedül tanultam meg annak idején a Móritz-féle könyvekből, de mai szemmel nézve már elavult, és a szókincse is avítt egy kicsit a ma beszélt olasz nyelv szempontjából nézve. A nyelvtan viszont nem rossz benne. Tanulhatsz nyugodtan úgy, hogy nézed az olvasmányokat, szókincset valami modernebb könyvből, és közben a Móritz-könyvben is végigveszed a nyelvtant.


Emlékeim szerint a gimnáziumi nyelvtani összefoglaló könyv is elég jó olaszból, azt még érdemes lehet beszerezni.


Plusz amikor már haladtál a nyelvvel egy kicsit, nézhetsz filmeket olaszul mellé. Az olasz beszélt nyelvet az angollal, franciával stb. ellentétben nagyon könnyű követni. Ha pl. szereted a Bud Spencer - Terence Hill-filmeket, nézheted őket olaszul. Én annak idején ezt csináltam.:)

2015. febr. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!