Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki, mennyi idő alatt készült...

Ki, mennyi idő alatt készült fel eszperanto nyevvizsgára?

Figyelt kérdés

Csak Szilvási tankönyvem van, és cd-m hozzá, de munkafüzetem nincsen + 30 nap alatt eszperantoul is megvan+ egy 64 oldalas kezdő eszperanto szótár, képes rajzokkal.

időm az van..mindennap tudok órákat tanulni. + megkaptam vkitől a szóbeli tételeket nagyjából. szerintetek?



2015. febr. 3. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Az jó, ha minden nap tudsz tanulni eszperantót. Ahhoz, hogy biztos tudásod legyen a középfokú nyelvvizsgára szerintem legalább fél évet nem árt gyakorolni napi szinten. Biztos ami biztos. Hiába tanulható az eszperantó nyelv viszonylag gyorsabban, mint más nyelvek, azonban ehhez is kell egy kis biztos tudás.


Eszperantó-tanuláshoz egy kis segítség:

[link]

[link]


Ha esetlegesen kell segítség tapasztalt eszperantó-beszélőktől (eszperantistáktól), akkor lépj be az "Eszperantó, a középfokún túl" Facebook-csoportba: [link]

2015. febr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mihez kell a nyelvvizsga?

Diploma?

2015. febr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne hogy mihez kell? Komolyan, nem lenne könnyebb hogyha angolul megtanulnál? Én elég sokat utazok és ha megszólalok angolul, mindenhol értik. Ha diplomához kell vagy diplomás vagy, szerintem az angolt próbáld csinálni, persze ha még nem tudsz angolul.
2015. febr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
tudok angolul, tudok németül..utazni szeretnék az eszperantoval és érdekel is, könnyü jó nyelv. nem vagyok kiváncsi tanuld ezt tanuld azt hasonló mondatokra..nem ez volt a kérdés..nem kell ajánlás..az is tanulva van.
2015. febr. 4. 22:01
 5/10 anonim ***** válasza:

Az angol és német nyelvvel – még a két nyelvvel együttvéve is – nehezebb ingyenes szálláshoz jutni külföldön, mint magával az eszperantó nyelvvel. Ha valaki beszéli az eszperantó nyelvet, akkor a Pasporta Servo („útlevélszolgálat”) szolgáltatást igénybe véve ingyenesen vendégül láthatják külföldön (vagy akár országon belül is).


Bővebben a Pasporta Servo vendéglátó szolgáltatásról:

[link]

[link]

[link]

2015. febr. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Brain Storming ***** válasza:
Ha csak utazni akarsz az eszperantóval, akkor mi a fenének kellene neked nyelvvizsga? Én még nem hallottam olyat, hogy valakitől nyelvvizsgabizonyítványt kértek volna az eszperantisták valakitől, akinek szállást adnak... Ha meg érdekel, akkor meg tanuld - a nyelvtudásnak nem a nyelvvizsgabizonyítvány a mércéje. Ha már tudsz angolul, akkor seperc alatt megy az eszperantó is - ha meg érdekel a nyelv, akkor ezt már tudhatnád. ):o)
2015. febr. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért ne tegyen le belőle nyelvvizsgát, ha akar? Mindenkinek a saját szívügye, hogy miből akar nyelvvizsgát letenni. Ha "csak" utazásra akarja használni az eszperantó nyelvet attól még ugyanúgy tehet belőle nyelvvizsgát, mint mindenki más. Vannak, akik kezdeti célnak teszik ki a középfokú nyelvvizsgát, még ha nem is fogják elkérni a kapott papiruszt külföldön. Vannak, akik a jeles informatikaérettségijüket követően igényelnek ECDL-bizonyítván, még ha soha életükben elő se kell venniük a szekrény mélyéből a kapott papírt.
2015. febr. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
mert pluszpontnak és akárminek is megfelelő:) ne okoskodj, ne mond meg mit csináljak, az utolsó válaszoló nagyon kedves nagyon szépen köszönöm a választ. esetleg tipp nyelvvizsgára valo felkészüléshez? köszi
2015. febr. 5. 02:17
 9/10 Hegedűs Imre válasza:

Én a 30 nap alatt eszperantóul című könyvből is tanultam. A mai tudásom zöme benne van a könyvben (fordító és tolmács vagyok). A nyelvtant elhanyagolja a könyv a gyorsabb tanulás érdekében (nem mindegy, hogy egy szótő igei, főnévi vagy melléknévi, mert a végződéscserével kapott szó attól is függ: trinkI - inni trinkaĵo - ital (trinko ivás - nem ital) manĝI - táplálkozás manĝaĵo - étel)


Ma már a net segítségével sok hanganyag, a skype révén beszélgetési lehetőség is van - nekem akkor kórházi ágyon fekve - még szótáram sem volt...


Az eszperantóul beszélő skype-on elérhető lehetséges gyakorló partnerek: [link]


[link]


[link]


A youtube-ra beírva 'esperanto'-t rengeteg videót, filmet, stb. lehet találni.


Vizsga előtt a nyelvet mindenképpen használni kell: olvasni, beszélni. Nem árt olyan rendezvényre is elmenni, ahol olyan külföldi részvevők is vannak - akikkel csak eszperantóul lehet beszélni - kisebb a csábítás más nyelv használatára.

Hegedűs Imre (EsperantoDebrecen@gmail.com)

2015. febr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Brain Storming ***** válasza:

„ne okoskodj, ne mond meg mit csináljak”


Bocs, de bátorkodtam erre visszautalni: „utazni szeretnék az eszperantoval”

2015. febr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!