Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Diplomamentő nyelvtanfolyamra...

Diplomamentő nyelvtanfolyamra jár (t) valaki?

Figyelt kérdés
Milyenek a tapasztalatok? Levizsgáztál? Milyen szintről indultál, mennyi idő alatt lett meg a vizsgád?
2015. febr. 4. 23:20
 1/6 Maja1234 válasza:
27%

Szia!

Én december elején kezdtem Pesten az EuroTeam suliban a 240 órást. Szóval vizsga majd nyáron... Én nyelvtanból szinte a 0-ról indultam, a szókincs, szövegértés nagyjából már akkor is oké volt. A tanfolyam elég nehéz, nagyon sok az anyag, rengeted az új szó és kifejezés. A könyv (nekünk speciel BlackBird) szerintem nem az igazi, de ez van. Ez direkt a Rigó utcai nyelvvizsgára készít fel.

A tanfolyamról annyit, hogy a tanárnő nagyon jó :), viszont ez inkább ismétlős- nyelvvizsgára felkészítő, mint tanulós. Vagyis ha valamit nem tudsz (pl. nekem igeidők), akkor azt nem itt fogod megtanulni, hanem mellette otthon. Max. segítséget kapsz hozzá. Heti 2*4 órára járok, de emellett napi 2 óra min. ami ahhoz kell, hogy haladjak is (mivel a nyelvtan elég húzós).


Szóval összességében hasznos program, de rengeteg otthon töltött gyakorlás és kitartás kell ahhoz, hogy ebből legyen majd nyelvvizsga.


Remélem, segítettem :)

2015. febr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%
Kellett fizetni a tankönyvekért?
2015. febr. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Maja1234 válasza:
27%
Azokért nem (1 könyv + 1 összefénymásolt munkafüzet). De pluszba megvettem az Oxford angol nyelvtant, mert anélkül kb. esélytelen (használtan 2-3 ezer Ft, újonnan 4).
2015. febr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én járok, de nem igazán vagyok vele megelégedve. Az egész ott lett elcseszve, hogy 12 fős a tanfolyam. Ennyi emberrel mindent lehet, csak épp hatékonyan nyelvet tanulni nem.
2015. febr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Maja1234 válasza:
Jeleltem, túl vagyok a nyelvvizsgán és elsőre sikerült. Sőt, az egész csoportomnak, pedig mi is 12-en voltunk. Azt gondolom, ez nem egy elvetélt ötlet. Nyilván nem a tanfolyamon tanultuk meg, amit kellett, de nem is ott kell. Ott csak elmagyarázzák a dolgokat ill. megmondják, mit kell tudni és rámennek a nehezebb részekre. A többi mindenkinek a saját igyekezetén múlik. Szóval hajrá mindenki és kitartás!
2015. szept. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszi
2018. aug. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!