Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Beszédkészséget hallgatással...

Beszédkészséget hallgatással fejleszteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Számos cikket olvastam arról, hogy ha sokat hallgatunk az adott idegen nyelven, fejlődik a beszédkészségünk is.

Van valakinek ezzel kapcsolatba tapasztalata?

Sajnos beszélgetni nincs sok alkalmam, viszont a hallgatást az könnyen realizálható.


pár cikk erről: [link]


[link]



2015. febr. 8. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
az is segít,ha hangosan elismétled,amit hallasz
2015. febr. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak az első linkbe néztem bele, de egyrészt egy elavult nyelvelsajátítési elméletre alapoz, másrészt ők sem írják, hogy pusztán a hallgatással javul a beszédkészség, hanem szükséges az ismétlés is.


Persze ettők függetlenül igaz, hogy ezzel javul a beszédkészség, de kb. ugyanannyira, mint olvasással. Vagyis biztosan, de viszonylag alacsony hatásfokkal. Sajnos a beszédkészséget csak beszélgetéssel lehet igazán javítani.

2015. febr. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

és ha mondjuk sokszor meghallgatok egy szöveget és utána próbálom összefoglalni ?

nem egyszerű beszélgetőpartnert találni :/

2015. febr. 8. 18:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, milyen szinten vagy állsz adott nyelvben.

Ha kezdő vagy, és csak hallgatással, minden minimális tanulás nélkül akarsz megtanulni egy nyelvet, nem fog menni, még ha az idők végeztéig hallgatod is.

Ahogy elkezd valaki tanulni egy nyelvet, azonnal - néha akár szótárral a kézben - olvasnia kellene, hogy a szókincse gyarapodjon, ahogy ezt már egy előttem szóló is leírta.

Később persze jó a hallgatás is, de az olvasást akkor is folytatni kell.

Tapasztalatbúl beszélek, mégpedig nem csak a saját tapasztalatomból, hanem azokéból is, akiknek azt a nyelvet tanítom, amihez értek.

2015. febr. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
B2 szinten lehetek, sok könyvet elolvastam már az adott nyelven, még sem érzem azt, hogy ez a beszédemet igazán fejlesztette volna. Szövegértésem egész jó lett, de a beszéd nem az igazi.
2015. febr. 10. 11:53
 6/6 anonim ***** válasza:
segítheted vele a beszédkészséged fejlesztését, de ha nem jársz el beszélgetni rendszeresen akkor semmit sem ér
2015. júl. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!